Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Ciąża a seksfot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Ciąża a seks

pytanie zadane w dniu: 21.10.2010
problem zgłoszony przez: Ciężarna, 30 lat

Seks w ciąży może okazać się naprawdę wyjątkowy. Wbrew powszechnemu myśleniu, bliskość i czułość można okazywać sobie wtedy na mnóstwo sposobów...


Treść pytania:

"Witam,
Proszę o pomoc, bo sama nie umiem sobie poradzić. Obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży i mam problem z kochaniem się z partnerem. Ja nawet często mam ochotę na seks, ale mój mąż, odkąd zaszłam w ciążę i nieco przytyłam - jakoś mnie unika. Owszem, kochamy się ok. raz na 2 tygodnie ale dla mnie jest to za mało. Mąż nie pieści mnie już tak i nie dotyka jak kiedyś, teraz dla niego najważniejsze jest dziecko, a nie ja - przynajmniej mam takie wrażenie. Czuję, że on mnie traktuję jak matkę a nie nie jak kobietę. Jedyną strefą, którą dotyka jest mój brzuszek, gdy się kochamy moje piersi dla niego nie istnieją, czuję też, że gdy mnie całuję nie jest już to takie głębokie jak kiedyś. Bardzo tego wszystkiego mi brakuje, tego jak było przed ciążą, czuję, że mnie mniej kocha, choć wiem, że tak nie jest, bo za dnia przychodzi do mnie i przytula się, daje mi całusy. Kiedyś nawet potrafiliśmy się kochać rano lub w dzień, teraz nie ma o tym mowy, czuję, jakby mąż bał się mojego ciała, tego jak teraz wyglądam. Nawet próbowałam z nim poruszać ten temat, ale on nie bardzo chce o tym rozmawiać. Mnie psychicznie jest bardzo ciężko przetrwać ten okres, po pierwsze, że ciąża, po drugie że bardzo bym chciała aby wszystko z przed ciąży znów wróciło. Jak mogę nam pomóc?"

Dr n. med. Ryszard Smoliński Porady udziela Dr n. med. Ryszard Smoliński, seksuolog:

Witam,

Ciąża to szczególny czas dla każdego związku. Wielu mężczyzn unika w tym okresie zbliżeń, gdyż obawiają się, że zaszkodzą ciąży i dziecku. Dla niektórych ciężarna kobieta, traci swoją atrakcyjność seksualną. Zwykle, choć nie zawsze, po urodzeniu dziecka, wszystko wraca „do normy”. Nie wymuszaj na mężu stosunków. Bywa, że niechętny zbliżeniom w ciąży mężczyzny, gdy jest przymuszany i kocha się wbrew swej woli, coraz bardziej traci ochotę na seks, a nawet nie chce się kochać po urodzeniu dziecka. Nic na siłę! Wiem, że bardzo potrzebujesz teraz poczucia bliskości, czułości, bezpieczeństwa, opieki. Zbliżenie płciowe utwierdza Ciebie, że mąż jest blisko, że kocha, że jest Twój. Przecież emocje i bliskość można potwierdzać też inny sposób. A poza tym. Czy rozmawiałaś z lekarzem położnikiem na temat aktywności seksualnej w ciąży? Czy na pewno nie ma w tej mierze żadnych zakazów?

Co robić? Nie inicjuj więcej zbliżeń. Udawaj, że nie masz ochoty na seks. Kochaj się tylko wtedy, gdy mąż zainicjuje stosunek i to nie od razu! Niech trochę się pomęczy, pocierpi. Jeśli powyższa rada nie zmieni postawy męża, niestety musisz cierpliwie poczekać, gdy po porodzie dziecka znów wszystko będzie jak dawniej.

Pozdrawiam,
Ryszard Smoliński

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dojrzały seks lepiej smakuje

Mój partner unika seksu...

Problemy z wytryskiem

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu