Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Sposoby odkamieniania zębówfot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Sposoby odkamieniania zębów

pytanie zadane w dniu: 23.08.2010
problem zgłoszony przez: Grzegorz

Tendencja do tworzenia się kamienia nazębnego, jak i szybkość jego powstawania, są cechami indywidualnymi, w dużym stopniu uwarunkowanymi składem śliny (wysoko zmineralizowana sprzyja szybszemu odkładaniu się kamienia). Bardzo istotne są nawyki dietetyczne - picie dużych ilości kawy, herbaty a przede wszystkim palenie tytoniu znacząco przyspieszają odkładanie się kamienia nazębnego.


Treść pytania:

"Jakie są sposoby odkamieniania zębów? Czy można to zrobić samemu w domu? Dodatkowy problem to moja paradontoza – potrzebuję odkamieniania (zwłaszcza dwóch, dolnych jedynek i 2 dolnych dwójek), ale boję się bólu. Czy można bezboleśnie usunąć kamień, jak często to robić?"

Lek. stom. Agnieszka Sicińska Porady udziela Lek. stom. Agnieszka Sicińska, stomatolog:

Witam,

Usuwanie kamienia nazębnego czyli zmineralizowanej płytki jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym podczas zabiegu higieny jamy ustnej. Zalegający kamień nie dość, że wygląda nieestetycznie, to jeszcze tworzące go bakterie powodują zapalenia i krwawienie dziąseł, a to już krok do zapalenia przyzębia.

Jeśli u pacjenta stwierdzono paradentozę to z pewnością dentysta wyznaczył terminy zabiegów higieny jamy ustnej, ponieważ w takim przypadku zabieg trzeba wykonywać częściej niż co 6 miesięcy.

Dzisiejsza stomatologia posiada takie rozwiązanie, że o bólu na fotelu dentystycznym nie może być mowy. Proszę poprosić dentystę o znieczulenie podczas zabiegu i regularnie usuwać płytkę i kamień nazębny.

Pozdrawiam,
Agnieszka Sicińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Pocenie się jest zdrowe

Czyszczenie języka

Poważne ubytki i wstyd przed dentystą

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu