Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Moje włosy się puszą!fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Moje włosy się puszą!

pytanie zadane w dniu: 24.10.2010
problem zgłoszony przez: FELI

Puszące się włosy są zmorą niejednej kobiety - czy da się je jakoś ujarzmić? Jakie cięcia będą w tym przypadku najlepsze, a jakie kategorycznie zabronione? - na pytania odpowiada Grzegorz Madaj, fryzjer stylista.


Treść pytania:

"Witam,

Mam długie (za łopatki) włosy, podatne na kręcenie się. Po umyciu ciągle się puszą - niezależnie od tego, czy są upięte czy związane. Czy dałoby się je jakoś pocieniować i puścić je wolno, bez zbędnych dodatków, takich jak spinki czy wsuwki? Dodam, że mam trochę lat. Jestem po pięćdziesiątce i nie mogę dobrać sobie fryzury, odpowiedniej do mojego wyglądu... "

Grzegorz Madaj Porady udziela Grzegorz Madaj, fryzjer stylista:

Witaj!

Puszące się włosy są utrapieniem wielu kobiet i faktycznie, stanowią nie lada problem! Zazwyczaj Panie radzą sobie z tym problemem w sposób opisany przez Ciebie - czyli wsuwki, spinki i gumki. Radą na puszące się włosy, z którymi nie trzeba zbyt dużo pracować, jest odpowiednie strzyżenie - cieniowanie włosów puszących się może niestety nie przynieść pożądanego efektu, a wręcz przeciwnie. Czym włosy są krótsze, tym lżejsze, a im lżejsze, tym bardziej się puszą. Włosy puszące się nie powinny być mocno cieniowane ani degażowane. Jeśli są to włosy kręcone to owszem, można pokusić się na cięcie, przypominające cieniowanie lecz mające na celu podkreślenie skrętu. Do ujarzmienia włosów puszących się używać możesz odpowiednich kosmetyków - tzw. kosmetyków "ciężkich" i obciążających, takich jak wosk, jedwab czy nabłyszczacze. Na rynku kosmetycznym jest naprawdę wiele linii, przeznaczonych do utrzymania w ryzach włosów puszących się i nieposłusznych.

Pozdrawiam,
Grzegorz Madaj

Przeczytaj również:

Makijaż biznesowy. Zadbaj o swój wizerunek!

Krótka fryzura - czy na pewno?

Porost włosów

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

10 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu