Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Mój mąż woli sam się zadowalać...fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Mój mąż woli sam się zadowalać...

pytanie zadane w dniu: 25.10.2010
problem zgłoszony przez: Esti

Przyczyny masturbacji bywają różne, jednak najczęściej wynikają z seksualnego niedosytu. Czym tłumaczyć przerywanie stosunku przez mężczyznę i kończenie go samodzielnie? Odpowiedzi udziela seksuolog - Izabela Żubrys.


Treść pytania:

"Witam,

Ostatnio mój mąż dziwnie się zachowuje podczas zbliżenia. Potrafi przerwać stosunek i dokończyć go sam (ręką). Nie mam pojęcia, czemu się tak zachowuje – powiedział mi, że tak woli i koniec. Jaka może być przyczyna jego zachowania? "

Izabela Żubrys Porady udziela Izabela Żubrys, seksuolog:

Witam,

Takie zachowanie męża może mieć różne przyczyny – może to być tzw. nawyk masturbacyjny (gdy mąż często zaspokaja się poprzez masturbację i tylko w ten sposób jest w stanie osiągnąć orgazm). Powodem również może być uczucie 'luzu' w pochwie (jeśli np. niedawno urodziła pani dziecko i pochwa nie wróciła jeszcze do swoich poprzednich rozmiarów), jak również lęk przed zapłodnieniem i unikanie wytrysku w pochwie partnerki.

Możliwe, że jest to próba 'ukarania' Panią za coś, co dzieje się w Waszym związku. Niewiele informacji jest w pani liście, więc trudno jednoznacznie określić przyczynę takiego zachowania Pani męża. Najbardziej wskazana byłaby szczera rozmowa z partnerem. Może Pani również spróbować włączyć do Waszego współżycia nowe elementy i pieścić partnera ręką podczas stosunku – w sposób, jaki sam to robi.

Pozdrawiam,
Izabela Żybrys

Przeczytaj również:

Nie musisz rezygnować z seksu...

Mały członek

Utrata dziewictwa - czy na pewno?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

6 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu