Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddom i wokół domu
zwiń szukanie zaawansowane
Jakie łóżko do sypialni?fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Jakie łóżko do sypialni?

pytanie zadane w dniu: 24.08.2010
problem zgłoszony przez: Marta Stei

Jaka szerokość dwuosobowego łóżka będzie najlepszym wyborem do dużej sypialni? Doradza Marta Suchodolska, projektantka wnętrz.


Treść pytania:

"Dzień dobry,
Właśnie urządzam sypialnię, w której chcemy postawić podwójne łóżko. Chodząc po sklepach widzę, że podwójne łóżka mają różną szerokość. Mam w sypialni sporo miejsca, ale nie wiem, czy bardzo duże łóżko nie będzie wyglądało zbyt masywnie? Czy mogłaby mi Pani coś doradzić?"

Marta Suchodolska i Ewa Solarz Porady udziela Marta Suchodolska i Ewa Solarz, projektant wnętrz:

Witaj,

Faktycznie, łózko dla dwóch osób produkowane są w trzech standardowych wymiarach, o szerokości 140, 160 lub 180 cm. To o szerokości 140 cm spełnia podstawowe wymagania, zmieszczą się na nim dwie osoby. Ale już nazwa sugeruje, ze to wersja minimum, bo takie łóżko nazywane jest podwójnym, a nie - wspólnym :). Śpi się na nim naprawdę blisko siebie i z założenia przeznaczone jest zwykle do małych wnętrz. Jeśli więc ma Pani dużą sypialnię to nie ma co zwracać sobie głowy takim łóżkiem.

Łózko o szerokości 160 cm to standard, szerokie, wygodne, można na nim spać pod jedną albo pod dwiema kołdrami. Jest wystarczające dla dwóch osób.

Z pewnością najbardziej komfortowe jest łóżko o szerokości 180 cm i to nie tylko dlatego, że jest na nim dużo miejsca, ale także dlatego, że tylko w tym przypadku ramę można wypełnić dwoma pojedynczymi materacami (standard 90x200 cm). Każda z dwóch osób ma dla siebie wygodną przestrzeń jednoosobowego łóżka, może spać pod osobna pościelą i co najważniejsze - dostosować swój materac do swoich potrzeb. Bo łózko to jedna rzecz, ale nie można zapominać o materacu, który dla wygody spania ma znacznie większe znaczenie. Materac dostosowuje się do wagi ciała osoby, która na nim śpi, więc jeśli żona jest niewysoka, potrzebuje zupełnie innego materaca niż np. wysoki dobrze zbudowany mężczyzna.

Podsumowując - jeśli Pani i mąż jesteście podobnej postury i wagi, możecie z powodzeniem kupić łóżko o szerokości 160 cm, będzie Wam wygodnie. Jeśli natomiast Pani jest drobną kobietą a mąż dobrze zbudowany, lepiej kupcie łózko o szerokości 180 cm i dwa materace, odpowiednie dla każdego z Was. No i nie zapominajmy o dzieciach :). Jeśli Wasze pociech zakradają się w nocy do Waszej sypialni i rano zamiast we dwójkę budzicie się we czwórkę, to nie zastanawiajcie się ani chwili. Te 20 centymetrów może okazać się zbawienne :)

Pozdrawiam,
Marta Suchodolska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jak mieszka Miley Cyrus?

Pomysł na aranżację dużej ściany

Siding - na co zmienić?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

11 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, jesteś estetą i to jak mieszkasz, ma wpływ na Twój komfort psychiczny? Skorzystaj z porad projektantów wnętrz, architektów i ogrodników.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu