Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Zatrzymanie laktacjifot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Zatrzymanie laktacji

pytanie zadane w dniu: 03.11.2010
problem zgłoszony przez: wera30

Brak pokarmu to dość częsta przypadłość u świeżo-upieczonych matek. Czy można tłumaczyć taki stan rzeczy? Odpowiedzi udziela Anna Komaszyńska, konsultant laktacyjny.


Treść pytania:

"Witam,

Moje pytanie jest odnośnie zatrzymania laktacji, od 6 dni już nie karmię piersią (karmiłam 2 lata). Moje piersi bardzo mnie bolą, są pełne i robią się na nich guzki. Co mam robić, aby sobie ulżyć? Jak powstrzymać laktacje i jak długo to może trwać? Pije szałwię i robię sobie okłady z liści kapusty ale to nie pomaga, moje piersi są ogromne i bardzo bolą - nie mogę na nie patrzeć! Proszę o pomoc."

Anna Komaszyńska Porady udziela Anna Komaszyńska, konsultant laktacyjny:

Witam,

Pani piersi oprócz działań, które Pani podjęła, potrzebują niewielkiego "poluzowania" poprzez odciąganie - dosłownie kilka, kilkadziesiąt mililitrów, tak aby poczuć ulgę. Po odciągnięciu, konieczne jest chłodzenie piersi. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego efektu proponuje nie zwlekać i pojawić się w poradni laktacyjnej.

Pozdrawiam, Anna Komaszyńska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Chłopiec czy dziewczynka? Przełom w badaniach ciąży

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Do kiedy karmienie dziecka piersią ma sens?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu