Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Seks analnyfot. shutterstock jupiter
problem do rozwiązania

Seks analny

pytanie zadane w dniu: 12.11.2010
problem zgłoszony przez: lwica

Seks analny staje się ostatnio coraz bardziej popularny, nie jest jednak nowym wynalazkiem. Pobudzanie analne swymi korzeniami sięga do czasów starożytnej Grecji, dlatego takie praktyki określane są nazwą miłość grecka.


Treść pytania:

"Chcemy z moim partnerem spróbować seksu analnego. Moje pierwsze pytanie - jak się do tego przygotować? Chodzi mi o stronę higieniczną. I drugie pytanie - jak zaczynać aby to było przyjemne dla nas a nie sprawiło mi bólu? Dziękuję i pozdrawiam."

Dr n. med. Ryszard Smoliński Porady udziela Dr n. med. Ryszard Smoliński, seksuolog:

Witam,
Seks analny wymaga dużej subtelności i odpowiedniego przygotowania. Brak delikatności ze strony mężczyzny może sprawić, że zbliżenie bywa bolesne, a nawet pozostaje poważną traumą. W ramach gry wstępnej wskazane jest, by partner czułym dotykiem stopniowo przygotował okolicę do penetracji. Nie wolno zapominać o zastosowaniu środków nawilżająco - poślizgowych. Ze względów higieniczno estetycznych, przez zbliżeniem kobieta powinna wykonać lewatywę, a podczas stosunku mężczyzna winien używać prezerwatywy.

Pozdrawiam,
Ryszard Smoliński

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Miłość po grecku dla początkujących

Jak podniecić partnera do czerwoności?

Wstydliwy problem penisa...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

17 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu