Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Pajączki na nogachfot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Pajączki na nogach

pytanie zadane w dniu: 13.11.2010
problem zgłoszony przez: LaLuna, 38 lat

O czym świadczą tzw. pajączki na nogach i jakie mogą być tego przyczyny? Porady udziela Agata Goliszewska, kosmetolog.


Treść pytania:

"Witam, mam na nogach coraz więcej tzw. pajączków. Mam 38 lat i jestem szczupła. Nie wiem czy to ważne, ale moja mama też ma taki problem, jej żyły są okropne. Boję się że też takie będę miała. Co mam teraz robić aby pozbyć się tych pajączków, do jakiego specjalisty się zgłosić?"

Agata Goliszewska Porady udziela Agata Goliszewska, kosmetolog:

Witam,

Przyczyną zmian naczyniowych, występujących na kończynach dolnych mogą być:

- uwarunkowania genetyczne, stosowanie środków hormonalnych (np. tabletki antykoncepcyjne), ciąża, otyłość oraz palenie papierosów. Ponadto do czynników predysponujących zalicza się także pracę w pozycji stojącej oraz brak aktywności fizycznej.

Opisane przez Panią "pajączki" mogą być związane z przewlekłą niewydolnością żylną. Jest to schorzenie, które dotyczy około 40% populacji. Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie, ponieważ wpływa ono na sposób leczenia. Polecam wizytę u flebologa, czyli u lekarza specjalizującego się w leczeniu chorób żył.

W zamykaniu naczynek na nogach stosuje się skleroterapię, która polega na wstrzyknięciu do światła naczynia odpowiedniego leku. Można także wykonać zabieg z wykorzystaniem lasera lub IPL (by efekt był zadowalający należy wykonać serię). O wyborze metody oczywiście decyduje lekarz.

Serdecznie pozdrawiam,
Agata Goliszewska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Wątroba - słaby punkt kobiecy

Najnowsze metody leczenia stawów biodrowych

Problem z włosami bardzo kręconymi

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu