Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Ciągle wzdęty brzuchfot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Ciągle wzdęty brzuch

pytanie zadane w dniu: 14.11.2010
problem zgłoszony przez: gata

Do najczęstszych przyczyn wzdęć należą: szybkie jedzenie potraw, połykanie powietrza podczas posiłku, picie dużych ilości napojów gazowanych oraz złe rozdrabnianie pokarmu w przypadku braków w uzębieniu.


Treść pytania:

"Mam wciąż wzdęty brzuch. Nie jem mięsa, jedynie ryby i chciałabym się dowiedzieć jak powinnam się prawidłowo odżywiać, by pozbyć się ''fałdek'' - szczególnie na brzuchu? Dodam, że przy wzroście 160 ważę 59 kg, więc moja waga jest w normie. Dziękuję."

Paulina Kłodzińska Porady udziela Paulina Kłodzińska, dietetyk:

Witam serdecznie,

Temat wzdęć oraz zasad prawidłowego odżywiania był już omawiany w "Kobiecym Poradniku". Zachęcam do lektury:

http://kobiecyporadnik.pl/advid,132,cid,3,title,Brzuch-jak-pilka,porada.html

http://kobiecyporadnik.pl/advid,26,cid,3,title,Jak-jesc-sensownie-i-zdrowo,porada.html

To w jaki sposób tyjemy, w jakich miejscach odkłada się nadmiar tkanki tłuszczowej jest kwestią indywidualną. W głównej mierze decydują o tym nasze geny. Nie ma diety, która gwarantowałaby utratę kilku centymetrów w obwodzie tylko w biodrach, udach lub jak w Pani przypadku - w okolicy brzucha.

Poza zdrowym odżywianiem zalecam ćwiczenia na wybrane partie ciała. Może się Pani wybrać na zajęcia fitness lub jeśli nie ma Pani takiej możliwości polecam ćwiczenia w domowym zaciszu. Zestawy ćwiczeń wydawane na płytach DVD to dodatkowa motywacja, by się nie zniechęcać po pierwszych minutach ćwiczeń. Za wygląd brzucha odpowiedzialne są mięśnie i sama dieta nie jest wystarczająca.

Życzę powodzenia,
Paulina Kłodzińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dlaczego tyjesz?

Dieta

Jak poradzić sobie z dietą?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

12 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu