Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Niedowład nerwu strzałkowegofot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Niedowład nerwu strzałkowego

pytanie zadane w dniu: 19.11.2010
problem zgłoszony przez: Mika

Co to jest niedowład nerwu strzałkowego i w jaki sposób należy leczyć takie schorzenie? Na to pytanie odpowiada Marcin Kubiak, rehabilitant.


Treść pytania:

"Chciałam się dowiedzieć czy niedowład nerwu strzałkowego to coś poważnego? Stwierdził to u mnie lekarz rodzinny i dopiero za kilka dni mam wizytę u neurologa. Górną część stopy i boczną część łydki u lewej nogi mam stale zdrętwiałe. Gdy chodzę to mam uczucie "opadającej stopy". Jest to bardzo kłopotliwe. Na zajęciach w-fu nie ćwiczę. Jakie są przyczyny niedowładu? Czy może być skutkiem odchudzania? Mam 17 lat. Czy da się to wyleczyć? Czy konieczna jest rehabilitacja czy pomogą same leki? Czy odzyskam pełną sprawność w nodze? Czy może to mieć poważne konsekwencje w dorosłym życiu?"

Marcin Kubiak    www.rehawawa.pl Porady udziela Marcin Kubiak www.rehawawa.pl, rehabilitant, fizjoterapeuta:

Witaj,

Niedowład nerwu strzałkowego to poważna sprawa. Każdy nerw odpowiada za unerwienie jakiejś grupy mięśniowej, więc problem z nerwem będzie miał bezpośredni wpływ na mięśnie z tej grupy.
Nerw strzałkowy unerwia mięśnie odpowiadające za unoszenie stopy do góry, stąd problem z opadającą stopą.

Przyczyny upośledzenia pracy nerwu strzałkowego mogą być różne, może to być ucisk na korzeń nerwowy gdzieś na nodze, lub np. problem z kręgosłupem lędźwiowym i ucisk w tym rejonie. Na pewno potrzebujesz, aby ktoś cię dokładnie zbadał i stwierdził gdzie leży przyczyna osłabienia mięśniowego, a nie stwierdził, że mięśnie są osłabione.

Nie sądzę, że odchudzanie mogło by mieć jakiś wpływ na tego rodzaju problem. Natomiast co do rehabilitacji to jak najbardziej jest ona ci potrzebna jeżeli już zaobserwowałaś osłabienie mięśniowe w tej nodze.

Na resztę pytań (czy to przejdzie i czy będzie to miało wpływ na dalsze życie) trudno odpowiedzieć skoro nie znamy dokładnej przyczyny objawu.

Serdecznie pozdrawiam,
Marcin Kubiak

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Chciała powiększyć biust - zapadła w śpiączkę

Reumatoidalne zapalenie stawów

Najnowsze metody leczenia stawów biodrowych

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

13 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu