Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Zęby mądrości
problem do rozwiązania

Zęby mądrości

pytanie zadane w dniu: 24.11.2010
problem zgłoszony przez: Nutria, 20 lat

Zęby mądrości to ostatnie zęby trzonowe po obu stronach szczęk. Zazwyczaj pojawiają się one lub rosną jako ostatnie, zwykle w wieku od 16 do 20 roku życia.


Treść pytania:

"Wyrzynają mi się zęby mądrości. Jednego na dole trochę widać i wygląda ok. Natomiast zęba na górze jeszcze ni widać, ale czuję językiem że jest. Niestety jakby z boku, poza normalną linią zębów. Chciałabym się dowiedzieć kiedy będzie dobry czas na wizytę u dentysty. Czy powinnam iść już teraz, chociaż zęba jeszcze nie widać, poczekać aż się pojawi czy iść dopiero gdy już trochę urośnie? No i czego mogę się spodziewać po wizycie? Czy jest jeszcze jakaś szansa że ząb wyjdzie prosto, a jeśli nie, to czy trzeba go będzie wyrwać?"

lek. dent. Magdalena Dudek Porady udziela lek. dent. Magdalena Dudek, stomatolog:

Witam serdecznie,

Aby móc podjąć decyzję co do postępowania z zębem mądrości, należy udać się na konsultację do lekarza - dentysty. Należy to zrobić jak najwcześniej zwłaszcza, jeżeli ząb wyrzyna się poza łukiem czyli "poza normalną linią zębów".
Lekarz oceni czy ząb wyrzyna się prawidłowo i czy konieczne będzie jego usunięcie. Pozostawienie takiego nieprawidłowo wyrzynającego się zęba może mieć swoje konsekwencje w tłoczeniu się, "krzywieniu" pozostałych zębów. Dlatego zalecam jak najwcześniejszą wizytę u lekarza dentysty.

Pozdrawiam, Magda Dudek

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Akupresura - ucisk, który leczy

Sposób na żółte kły

Czy mleczaki też warto leczyć?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

7 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu