Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Żylaki jąder a płodnośćfot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Żylaki jąder a płodność

pytanie zadane w dniu: 04.12.2010
problem zgłoszony przez: miiska

Żylaki jąder najczęściej pojawiają się u młodych mężczyzn. Lekarze uważają, że ma je około 15 %. panów, ale wiadomo też, że wśród tych, którzy mają problemy z płodnością odsetek ten wzrasta do 30 – 40 %.


Treść pytania:

"Od kilku lat staramy się o dziecko, ostatnio okazało się, że mąż ma żylaki jąder co prawdopodobnie powoduje bardzo znaczne obniżenie ilości plemników. Po konsultacji z lekarzem urologiem usłyszeliśmy, że po operacji jądra mogą zacząć produkować więcej plemników ale nie można przyjąć tego za pewnik. Czy tak jest naprawdę? Czy może jednak nie warto ryzykować?"

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko,
Żylaki jąder mogą powodować niedokrwienie tego narządu, a tym samym stwarzać duże problemy z płodnością (bardzo mała produkcja plemników), a także ich złą budową. Uważam decyzję urologa (zabieg operacyjny) za słuszną. W pewnym sensie podzielam Państwa obawy, gdyż nigdy nie ma 100% pewności, że zabieg przyniesie bardzo dobre rezultaty.

Pozdrawiam,
Prof. Z. Zdrojewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Seks lekarstwem na nerwicę

Wpływ sauny na jądra

Błona dziewicza

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu