Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Skaza białkowa. Co jeść?fot. shutterstock jupiter
problem do rozwiązania

Skaza białkowa. Co jeść?

pytanie zadane w dniu: 06.12.2010
problem zgłoszony przez: Kasia_82

Skaza białkowa to pewnego rodzaju uczulenie, w szczególności na mleko. Co przy takim schorzeniu powinno jeść dziecko, by zdrowo się rozwijać i czuć się pełne energii?


Treść pytania:

"U mojej córki wykryto skazę białkową. Jakie produkty powinnam spożywać, a jakich unikać? Dziękuję za odpowiedź. "

Elżbieta Duda-Gmurczyk Porady udziela Elżbieta Duda-Gmurczyk, dietetyk:

Witam,
Najczęstszymi, wywołującymi alergię pokarmową (powszechnie nazywaną skazą białkową) u dzieci produktami są: białko jaja kurzego, orzechy, ryby i owoce morza, mleko krowie, wołowina, rośliny strączkowe, w tym soja, konserwanty w żywności. Te produkty należy wykluczyć z diety dziecka przede wszystkim. Należy również zwrócić uwagę na wszelkie produkty, które mogą zawierać dodatki tych produktów. Jeżeli po eliminacji tych produktów objawy alergiczne nie miną, należy doszukiwać się przyczyny w innych produktach np. zbożach, przyprawach, innego rodzaju mięsie. Doradzałabym jednak przede wszystkim zwrócenie się o poradę do dietetyka, który dopyta o więcej niezbędnych szczegółów i będzie w stanie zbilansować dietę tak, aby przy eliminowaniu szerokiej grupy żywności z diety zachować w niej wysoką zawartość witamin, składników mineralnych i innych niezbędnych składników.

Pozdrawiam,
Elżbieta Duda-Gmurczyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Pół łyżeczki soli mniej i młodzież będzie zdrowsza

Brakuje mi energii...

Co jeść, by utrzymać efekt diety?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

0 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu