Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Dietetyczne desery?fot. shutterstock jupiter
problem do rozwiązania

Dietetyczne desery?

pytanie zadane w dniu: 15.12.2010
problem zgłoszony przez: słodka, 18 lat

Co zrobić kiedy uwielbia się słodycze, a nie można ich jeść ze względu na zbyt wysoką kaloryczność? Czy istnieją jakieś bezpieczne przyjemności dla dbających o linię? Odpowiedzi udziela mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk.


Treść pytania:

"Witam serdecznie.
Bardzo lubię słodkie potrawy, desery, ciasta, uwielbiam je, ale przez nie tyję. Czy są jakieś desery, które są niskokaloryczne i nie powodują tycia? Jak komponować taki deser, aby nie był bombą kaloryczną?"

Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk Porady udziela Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk:

Witam:)

Myślę, że większość z nas uwielbia osładzać sobie życie. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy słodyczami nie zaspakajali głodu i dogadzali sobie rozsądnie. Gdy jesteśmy głodni, sięganie po pączka czy czekoladkę jest ogromnym błędem, który może dać w przyszłości najgorsze konsekwencje - chorobę. Jeżeli więc będziemy odżywiali się racjonalnie, słodycz nam nie zaszkodzi.

Proszę zastanowić się w jakich sytuacjach sięga Pani po słodkie potrawy i desery, być może chęć na nie wynika z błędów żywieniowych.

Najzdrowsze słodycze to: czekolada z co najmniej 70 % kakao, owoce, suszone owoce, galaretki z owocami :)

Pozdrawiam,
Małgorzata Gajewczyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kontrowersyjna dieta tasiemcowa

Jak jeść sensownie i zdrowo?

Bulion z mięsa lepszy niż kostka bulionowa?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Porady użytkowniczek 1 porada

porady udziela: Ludmiła Araśniewicz

Treść porady została zablokowana administracyjnie.

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu