Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Fruktoza - cukier, który nie tuczy?fot. pixland
problem do rozwiązania

Fruktoza - cukier, który nie tuczy?

pytanie zadane w dniu: 31.08.2010
problem zgłoszony przez: Michał M.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zbawienny wpływ na nasze ciało może mieć fruktoza - o tym, dlaczego warto przerzucić się na ten cukier opowiada Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk.


Treść pytania:

"W wielu dietach fruktoza występuje jako zdrowy i nietuczący zamiennik cukru. Czy fruktoza rzeczywiście ma mniej kalorii?"

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj,

Fruktoza rzeczywiście może być lepszym wyborem niż sacharoza. Wprawdzie jej wartość kaloryczna jest podobna do cukru, ale ma niższy indeks glikemiczny, co oznacza, że po spożyciu potraw słodzonych fruktozą poziom cukru we krwi rośnie wolniej, niż po zwykłym białym cukrze, co może być korzystne przy odchudzaniu.

Pozdrawiam,
Katarzyna Haczkiewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kaszubskie przysmaki

Prawidłowa waga

Jak szybko schudnąć?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

56 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu