Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Bardzo suche dłonie
problem do rozwiązania

Bardzo suche dłonie

pytanie zadane w dniu: 15.12.2010
problem zgłoszony przez: Korny, 28 lat

Skóra dłoni starzeje się najszybciej. Wszystko dlatego, że jest wyjątkowo cienka i pozbawiona gruczołów łojowych. Co za tym idzie, szybko wysycha, bywa podrażniona i zaczerwieniona.


Treść pytania:

"Witam.
Mam bardzo suche dłonie, przez co wyglądają na "stare", mimo, że mam 28 lat. Zwykłe kremy do rąk nie wystarczają. Czy są jakieś skuteczne sposoby domowe, żeby je nawilżyć?"

Marta Siedlecka Porady udziela Marta Siedlecka, wizażysta:

Witam serdecznie,

Dość dobrze, w takich przypadkach, sprawdzają się zabiegi parafinowe. Jeśli nie ma Pan czasu na regularne wizyty u kosmetyczki, polecałabym nabycie domowego zamiennika. Na przykład parafiny w saszetkach firmy Marion lub zestawu Satin Hands firmy Mary Kay.
Poza tym, dobrze się sprawdza także pielęgnacja stosowana przez nasze babcie. Nacieranie ciepłą oliwą z oliwek i pozostawienie na noc dłoni, zawiniętych w bawełniane rękawiczki, czy też nacieranie dłoni odżywczym emolientem i również zawinięcie dłoni w rękawiczki na noc.

Musi Pan pamiętać, żeby unikać kontaktu z zimnem i detergentami. Polecam także zabieg mezoterapii bezigłowej.

Pozdrawiam,
Marta Siedlecka

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Niełatwa pielęgnacja cery mieszanej

Pajączki na nogach

Jedwab do włosów

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu