Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i kondycja
zwiń szukanie zaawansowane
Nieznośny ból lewej skronifot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Nieznośny ból lewej skroni

pytanie zadane w dniu: 17.12.2010
problem zgłoszony przez: Boryna

Bólu nigdy nie należy lekceważyć. A już zwłaszcza, jeżeli chodzi o głowę. Czy nieznośny ucisk, odczuwalny w lewej skroni może być oznaką poważnego schorzenia? Odpowiedzi udziela Krzysztof Mamach, internista.


Treść pytania:

"Witam serdecznie.
Od ponad dwóch tygodni codziennie rano budzę się z bólem głowy, a konkretnie lewej skroni. Momentami ból jest tak silny, że nie jestem w stanie skupić się na czymkolwiek innym. Poza nim nie mam żadnych innych niepokojących objawów. Ból ustępuje po zażyciu tabletki przeciwbólowej, bardzo często jednak (choć nie zawsze) po kilku godzinach powraca. Miałam ostatnio kilka stresujących sytuacji, czy to może być ból napięciowy lub migrena? Dziękuję za odpowiedź."

Krzysztof Mamach Porady udziela Krzysztof Mamach, internista:

Witam,

Pani spostrzeżenie jest trafne, może to być napięciowy ból głowy lub migrena. Jednakże, napięciowy ból głowy powinien ustąpić po przespanej nocy, dającej pełen psychofizyczny relaks. Poza tym, napięciowy ból głowy raczej obejmuje całą głowę i jest pulsujący. Za migrenową etiologią przemawiałby jej połowiczy charakter (tzw. hemicrania).

Proszę jednak nie lekceważyć długotrwającego bólu, nawet jeśli ustępuje po klasycznych lekach przeciwbólowych. Jaką zasadę należy przyjąć? Mając do czynienia z przewlekłym i nawrotowym charakterem bólów głowy należy, po wcześniejszym badaniu neurologicznym, wykonać badanie nueroobrazowe - TK lub rezonans. Te nowoczesne techniki wizualizacji są często konieczne dla wykluczenia poważnej przyczyny organicznej. Ból trwający ponad dwa tygodnie powinien skłonić Panią do wizyty u neurologa.

Pozdrawiam,
Krzysztof Mamach

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Uzależnienie od leków coraz częstsze

Zaparcia

Domowe sposoby wybielania zębów

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają doświadczeni i otwarci na Twoje problemy interniści, instruktorzy fitness i trenerzy osobiści. Skorzystaj z ich wiedzy!

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu