Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Stosunek przerywany a ciążafot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Stosunek przerywany a ciąża

pytanie zadane w dniu: 21.12.2010
problem zgłoszony przez: Gracja

Z najnowszych badań wynika, że stosunek przerywany jest najpopularniejszą metodą zapobiegania ciąży w Polsce. Lekarze przekonują jednak, że nie może on być traktowany jako niezawodny środek antykoncepcji, a dzisiejsza medycyna daje kobiecie wiele nowych, mało inwazyjnych i bardziej skutecznych sposobów na rozsądne zaplanowanie powiększenia rodziny.


Treść pytania:

"Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy stosunek przerywany naprawdę chroni przed ciążą? Mój chłopak mnie do tego namawia, ponieważ nie zażywam doustnej antykoncepcji a on nie za bardzo preferuje prezerwatywy..." • Redakcja serwisu Zdrowy-seks.pl odpowiada: • Witaj,
  Stosunek przerywany nie może być traktowany jako metoda antykoncepcji. Chociaż partner wycofuje penis z pochwy partnerki przed wytryskiem, mimo to w wydzielinie, która pojawia się na chwilę przed wytryskiem, znajdują się plemniki. Ilość plemników jest wystarczająca, aby mogło dojść do zapłodnienia.

  Długotrwałe praktykowanie stosunków przerywanych może obniżać komfort współżycia – zarówno jeśli chodzi o mężczyzn, jak i kobiety. Konieczność wycofania penisa z pochwy w odpowiednim momencie, u niektórych mężczyzn może spowodować nawet impotencję, zaś u kobiet wywołać dyskomfort związany z obawą o skuteczność takiej „metody” zapobiegania ciąży, co doprowadzić może do niechęci do współżycia, oziębłości seksualnej i powodować problemy z osiągnięciem orgazmu.

  Do 72 godzin po stosunku można zapobiec niechcianej ciąży poprzez zastosowanie tzw. antykoncepcji awaryjnej, czyli przyjęcie pigułki, zawierającej duże stężenie hormonu progestagenu. Antykoncepcja po stosunku polecana jest parom, które nie zabezpieczyły się lub którym w trakcie współżycia pękła albo zsunęła się prezerwatywa. Hormon powoduje zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia poruszanie się plemników oraz zmiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiające zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej. Im szybciej pigułka zostanie przyjęta, tym większa skuteczność w zapobieganiu ciąży.

  Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

  zadaj pytanie specjaliście

  Przeczytaj również:

  Seks-przyjaciel

  Coraz to nowe miejsca...

  Kocham się z mężem, a myślę o innym...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

16 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu