Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Zaburzenia odżywianiafot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Zaburzenia odżywiania

pytanie zadane w dniu: 22.12.2010
problem zgłoszony przez: Młoda, 18 lat

Wiele osób cierpi na zaburzenia odżywiania. Anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się - to wszystko da się wyleczyć, wymaga to jednak ogromnej samodyscypliny i wiary we własne możliwości.


Treść pytania:

"Mam 161 cm wzrostu i ważę 48,2 kg, osoby z mojego otoczenia zauważyły, że za mało ważę. Jestem już zmęczona tłumaczeniem im, że moja waga mieści się w normie i jak schudnę jeszcze 2 kg to nic się nie stanie. Byłam u terapeutki, która powiedziała, że mam zaburzenia odżywiania. Czy miała na myśli początek anoreksji? Proszę o odpowiedź."

Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk Porady udziela Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk:

Witam,

Twoje BMI - czyli wskaźnik określający stan odżywienia organizmu wynosi 18,5, co oznacza, że znajdujesz się w dolnej granicy normy. BMI prawidłowe wynosi od 18,5 do 24,5. Radziłabym Tobie, żebyś zrobiła sobie badanie składu organizmu, aby określić ilość tkanki tłuszczowej. Warto byłoby też porozmawiać z dietetykiem na temat Twojego sposobu odżywiania. Myślę, że nie ma potrzeby dalszego odchudzania, ponieważ może się to poważnie zagrozić Twojemu zdrowiu. Zapytaj też mamy o to jaką miała budowę w Twoim wieku, jak wyglądała babcia. Być może to u Was rodzinne :). Moja rada: skup się na tym, aby prawidłowo się odżywiać, dostarczać wszystkich składników odżywczych i energetycznych do organizmu, a on naturalnie odnajdzie swój punkt równowagi, tzw. SetPoint.

Pozdrawiam,
Małgorzata Gajewczyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dieta wegetariańska najlepsza dla nerek

Niskokaloryczne potrawy w Święta?

Jak jeść sensownie i zdrowo?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu