Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Problem z penisem?fot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Problem z penisem?

pytanie zadane w dniu: 30.12.2010
problem zgłoszony przez: blablabla, 20 lat

Rozmawiając o wielkości penisa zazwyczaj mamy na myśli jego długość. Często więc mężczyźni o krótkim, ale grubszym członku postrzegają swoje „wyposażenie” jako małe. Czy jednak ma to jakiekolwiek znaczenie dla kobiet? Porady udziela dr n. med. Ryszard Smoliński, specjalista seksuolog.


Treść pytania:

"Mam problem z penisem. Wydaje mi się, że jest on za mały jak na mój wiek fizyczny i rozwój psychiczny. Co mogę z tym zrobić?"

Dr n. med. Ryszard Smoliński Porady udziela Dr n. med. Ryszard Smoliński, seksuolog:

Witaj,

Nie podałeś wymiarów swojego przyrodzenia. Nie wiem nawet ile masz lat. Dlatego trudno mi ukoić Twój niepokój. Z doświadczenia wiem, że wielu młodych mężczyzn niepotrzebnie wpada w kompleksy, dotyczące wielkości prącia. To wynik braku wiedzy, porównywania się z super modelami filmów pornograficznych, nakręcania w "męskich rozmowach" fałszywych wyobrażeń. Pojęcie micropenisa spędza sen z powieki wielu samcom. Zupełnie niepotrzebnie. Bo są oni najczęściej normatywni i podczas wzwodu ich fallusy osiągają 12-13 cm, co mieści się w granicach normy. Wielkość prącia to cecha indywidualna, która zależy od genów.

Tak samo Twój wzrost, zdeterminowany jest w chromosomach. Nie potrafimy tego zmienić. Kupowanie "leków", które powiększają prącie, to naiwność. Jedynym sposobem pomocy, którego nie polecam, jest zabieg operacyjny. Zresztą... Oczekiwania kobiet w tej mierze są zupełnie inne. Tylko 2% pań zwraca uwagę na wielkość męskiego przyrodzenia. Zdecydowanie więcej woli zgrabne np. pośladki. A najwięcej dam marzy o poczuciu bezpieczeństwa w związku, cieple, emocjach, dobrych relacjach, a wielkość prącia nie ma dla nich żadnego znaczenia!

Pozdrawiam,
Dr n. med. Ryszard Smoliński

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dojrzały seks lepiej smakuje

Ciąża a seks

Problemy z wytryskiem

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

13 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu