Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Problem z wytryskiemfot. shutterstock jupiter
problem do rozwiązania

Problem z wytryskiem

pytanie zadane w dniu: 10.01.2011
problem zgłoszony przez: Maciek, 19 lat

Już co drugi, trzeci mężczyzna uskarża się na problemy z kontrolowaniem długości swoich stosunków seksualnych. Występują one najczęściej u osób młodych, w początkach ich życia seksualnego. Wynika to z bardzo wysokiego, w tym wieku, podniecenia stosunkiem...


Treść pytania:

"Moja sprawa dotyczy wytrysku. Jednak nie chodzi tu o przedwczesnych wytrysk, a wręcz odwrotnie. Gdy kocham się z moją kobietą bardzo ciężko jest mi ''dojść''. Dopiero, gdy zaczynam spinać swoje ciało (nogi, brzuch) jest trochę łatwiej. Po jakimś czasie ze spiętym ciałem ''dochodzę''. Oznacza to też, że mogę ''dojść'' tylko, gdy partnerka jest na górze. Chciałbym też dowiedzieć się do jakiego lekarza miałbym się udać z tym problemem. Dodam, że mam 19 lat i jestem niedoświadczonym kochankiem..."

Dr n. med. Ryszard Smoliński Porady udziela Dr n. med. Ryszard Smoliński, seksuolog:

Witaj,

Najlepiej, jeśli udasz się do lekarza seksuologa. Brak możliwości uzyskania wytrysku podczas stosunku genitalnego, wynika często z uwarunkowań masturbacyjnych. Bodźce, jakie stymulujesz i odbierasz podczas zachowań autoerotycznych różnią się zasadniczo od tych, które znajdujesz "w partnerce". Bywa, że przez długi okres masturbacji bardzo silnie się warunkują i są niezbędne dla uzyskania wytrysku. Ale przyczyn braku wytrysku może być dużo więcej. Warto sprawdzić poziom męskich hormonów, a także określić wartość cukru we krwi. Na te i pewnie też inne badania skieruje Ciebie lekarz seksuolog, do którego powinieneś się zgłosić.
Pozdrawiam,
Dr n. med. R. Smoliński, specjalista seksuolog

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Co grozi mężczyźnie po zażyciu pigułki antykoncepcyjnej?

Problem po wypadku

Czy bezpłodność może być przyczyną braku ochoty na seks?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu