Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Co można jeść na diecie?
problem do rozwiązania

Co można jeść na diecie?

pytanie zadane w dniu: 10.01.2011
problem zgłoszony przez: MT

Czego powinniśmy unikać w zdrowej diecie? Przede wszystkim pustych kalorii. I jak tu sobie poradzić z ochotą na coś słodkiego? - porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk.


Treść pytania:

"Jestem na diecie, schudłam już 5 kg. Ograniczyłam słodycze, nie jem ich praktycznie wcale, jednak czasami nachodzi mnie ochota na jakieś słodkości. Zastanawiam się czy może krakersy niesolone? Paluszki z solą są bardzo niezdrowe. Czy mogę np. raz na tydzień zjeść jeden albo dwa kawałki ciasta, takiego jak sernik, makowiec, piernik czy ciasto czekoladowe?"

Katarzyna Haczkiewicz Porady udziela Katarzyna Haczkiewicz, dietetyk:

Witaj.

Jeśli stosujesz zdrowe odżywianie i niskokaloryczne posiłki w ciągu tygodnia, w weekend możesz zjeść kawałek ciasta. Krakersy i paluszki nie są dobrym wyborem, ale jeśli upieczesz sama domowe ciasto, to nie masz czego się obawiać. W Internecie na pewno znajdziesz przepis na lżejsze ciasto. Pamiętaj jednak, że diecie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna. Pomoże Ci spalić dodatkowe kalorie, które dostarczysz w formie słodyczy.

Pozdrawiam,
Katarzyna Haczkiewicz
Twój Dietetyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jak jedzenie wpływa na naszą psychikę?

Problemy z cerą a dieta

Osłabienie po odchudzaniu

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu