Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Nieposłuszne dzieckofot. shutterstock jupiter
problem do rozwiązania

Nieposłuszne dziecko

pytanie zadane w dniu: 12.01.2011
problem zgłoszony przez: Marysia

Jak wzmocnić swój autorytet w oczach nieposłusznego dziecka? Porady udziela Aleksandra Zazulak, pedagog specjalny.


Treść pytania:

"Moja niespełna 2-letnia córeczka w ogóle się nie słucha, nie boi się kar, co chwilę robi awantury o byle co i bez powodu płacze w miejscach publicznych. Nie potrafię nad nią zapanować. Co robić? Jak reagować na histerię? Jak ją wyciszyć?"

Aleksandra Zazulak Porady udziela Aleksandra Zazulak, pedagog:

Witam serdecznie.

Córeczka prezentuje bardzo powszechne objawy buntu dwulatka. Ten buntowniczy okres jest naturalną, więc zupełnie normalną fazą rozwoju, która mija. Warto jednak zastosować w tym czasie parę zasad, które zapobiegną utrwaleniu się tych zachowań. Przede wszystkim, musimy ustalić dziecku, jasne, zrozumiałe zasady, których sami będziemy się trzymać konsekwentnie. Przed wyjściem do miejsc publicznych starajmy się udzielić dziecku wyczerpujących informacji. Powinno się określić cel i przyczynę oraz (w sposób zrozumiały dla dziecka) ramy czasowe.

Podczas ataku histerii nie warto dziecku nic tłumaczyć, poczekajmy aż się uspokoi. Wymagać to będzie od nas dużej cierpliwości oraz odporności na komentarze przechodniów. Dopiero, gdy dziecko się uspokoi, możemy wytłumaczyć mu sytuacją i to, dlaczego nie powinien się tak zachowywać.

Pozdrawiam,
Aleksandra Zazulak

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jak być asertywnym rodzicem?

Moja córka ma samych kolegów...

Mam problem z córką...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu