Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Peelingi dla skóry naczyniowej
problem do rozwiązania

Peelingi dla skóry naczyniowej

pytanie zadane w dniu: 06.09.2010
problem zgłoszony przez: Lulu

Jakie rodzaje peelingów można stosować, mając skórę naczynkową? - doradza Agata Goliszewska, kosmetolog


Treść pytania:

"Jakie peelingi mogą być wykonywane w przypadku skóry naczyniowej?"

Agata Goliszewska Porady udziela Agata Goliszewska, kosmetolog:

Skóra naczyniowa najczęściej jest skórą cienką, suchą, łatwo ulegającą podrażnieniu. Prześwitujące przez naskórek naczynia krwionośne nie są, wbrew temu co często słyszymy, popękane lecz trwale rozszerzone i określa się je mianem teleangiektazji. Niekiedy poza rozszerzonymi naczynkami na skórze widoczny jest także rumień. W pielęgnacji tego rodzaju skóry można zastosować peelingi enzymatyczne, które złuszczają naskórek dzięki enzymom proteolitycznym np. papainie i bromelainie.

Peelingi takie można wykonać w domu (nie częściej niż raz w tygodniu) lub mogą być one częścią zabiegu gabinetowego. Nie zaleca się stosowania peelingów ziarnistych, gdyż mogą one podrażnić skórę.

Peelingiem, który może być wykonywany u osób ze skórą suchą i wrażliwą, z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi a nawet trądzikiem różowatym, jest peeling kawitacyjny.

W gabinecie kosmetycznym można wykonać także mikrodermabrazję, czyli peeling mechaniczny, w którym wykorzystano dwie składowe: tarcie (materiałem ściernym jest korund lub kryształki diamentu) oraz podciśnienie. Choć mikrodermabrazję można wykonać u osób ze skórą naczyniową, to zabieg ten należy przeprowadzać bardzo ostrożnie. Źle wykonany, np. przez ustawienie zbyt wysokiego podciśnienia i dobranie końcówki o nieodpowiedniej gradacji, może spowodować podrażnienie i nasilenie rumienia.

Dużą ostrożność należy także zachować, wykonując peeling chemiczny, czyli tzw. kwasy. Skuteczność działania tego rodzaju peelingu zależy od przygotowania i stanu skóry przed zabiegiem, czasu działania kwasu na skórze, jego rodzaju, stężenia, pH oraz od częstości i liczby wykonanych zabiegów. W gabinetach kosmetycznych najczęściej stosuje się alfa-hydroksykwasy (AHA), nazywane też kwasami owocowymi. Zalicza się do nich kwas glikolowy, a także kwas mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy i migdałowy. Decydując się na peeling kwasem glikolowym musimy zdawać sobie sprawę z tego, że po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona. Zdecydowanie mniej podrażniają skórę i rzadziej powodują kłucie lub pieczenie kwasy polihydroksylowe. Mogą być one nawet stosowane u osób ze skórą atopową czy trądzikiem różowatym. Przedstawicielami tej grupy kwasów są glukonolakton i kwas laktobionowy.

Najczęstszymi przyczynami powikłań po peelingach chemicznych są: nieuwzględnienie przeciwwskazań do zabiegu, źle dobrany preparat peelingujący lub niewłaściwie wykonany zabieg.

Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją, podczas której kosmetyczka bądź kosmetolog, po ocenie stanu naszej skóry, dobierze najodpowiedniejszy rodzaj peelingu. Nie zawsze bowiem to, co robiła sobie koleżanka, sprawdzi się w przypadku naszej cery, zwłaszcza gdy jest to cera wrażliwa i naczyniowa.

Pozdrawiam,
Agata Goliszewska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Wiosna jest kobietą!

Jak łączyć kolory?

Jak przyśpieszyć porost włosów?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu