Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Zielony katar u dziecka
problem do rozwiązania

Zielony katar u dziecka

pytanie zadane w dniu: 16.01.2011
problem zgłoszony przez: Olimpia

Swędzenie w nosie, kichanie, trudności z oddychaniem - katar, niestety, przytrafia się także najmłodszym. Jak z nim walczyć? Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra.


Treść pytania:

"Witam,
Moja półtoraroczna córka ma od kilku dni zielony, wirusowy katar. Chodzi normalnie do żłobka. Jak mogę jej pomoc pozbyć się kataru i nie dopuścić tym samym do rozwoju choroby? Zazwyczaj w takową się przeradza. Z góry dziękuję za odpowiedź."

Piotr Albrecht Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra:

Szanowna Pani,

Nie ma na to żadnej cudownej recepty. Należy płukać nos solą fizjologiczną (jak się w tym wieku uda), przez kilka dni podawać Ambroksol. To czy się choroba rozwinie, czy nie zależy bardziej od właściwości dziecka, niż od postępowania lekarskiego. Jedynym sposobem (nie mówię, że najlepszym) jest zaprzestanie chodzenia do żłobka, co doprowadzi tylko do tego, że dziecko będzie chorować nieco później, czyli w przedszkolu. Średnia europejska to 8-10 infekcji rocznie, czyli tak naprawdę stale z wyjątkiem wakacji. Warto oczywiście zaszczepić dziecko na Pneumokoki co uchroni je tylko przed określonymi pneumokokami, a nie przed chorowaniem w ogóle.

Pozdrawiam,
Piotr Albrecht

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Małe noski wolne od kataru

Czy to objaw nerwicy u 2-letniego dziecka?

Czy to jest wymuszanie?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu