Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Badania DNAfot. Archiwum WP
problem do rozwiązania

Badania DNA

pytanie zadane w dniu: 20.01.2011
problem zgłoszony przez: Julek

Jaki materiał będzie najlepszy do badania DNA i czy można pobrać go samodzielnie, w domu? Porady udziela mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog diagnosta.


Treść pytania:

"Pani Katarzyno,
Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze tylko pytanie. Czy u Pani można wykonać badania DNA (dla własnych potrzeb) dwóch osób? Jaki jest całkowity koszt tego badania, jeżeli to nie jest tajemnicą i jaki jest okres oczekiwania na wyniki? Mam nadzieje , że wystarczy przesłać wymaz i nie trzeba zjawiać się osobiście, bo jest to bardzo duża odległość. Pozdrawiam serdecznie,
Julek"

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

W laboratorium, w którym pracuję (Centrum Badań DNA) jak najbardziej można wykonać takiego rodzaju badania. Koszt badania pokrewieństwa (standard) dla własnych potrzeb, dla 2-3 osób, to 990 zł, czas realizacji usługi: 10-14 dni. Zakres analizy obejmuje 16 układów alleli, które wystarczą, by określić potwierdzenie, bądź wykluczenie ojcostwa, najlepiej przy analizie ojca, dziecka i matki.

Materiałem do badania może być wymaz pobrany z wewnętrznej strony policzka. Aby wykonać badanie nie trzeba koniecznie przyjeżdżać osobiście. Można zamówić taki zestaw wysyłkowy do samodzielnego pobrania materiału telefonicznie, bądź przez stronę internetową, mailem (koszt 60 zł). W zestawie tym znajdują się trzy wymazówki szczoteczkowe, koperty Hagmedpack, do których należy włożyć wymazówkę po pobraniu materiału, wkład wysuszający, koperta bezpieczna oraz dokładna instrukcja. Należy pamiętać o tym, aby dokładnie podpisać wymazówki i koperty Hagmedpack jaki jest stopień pokrewieństwa pomiędzy osobami.

Jeśli utrudnione jest pobranie takiego wymazu to do badań może posłużyć też mikroślad. Wtedy należy doliczyć dodatkowy koszt - 450 zł. Nasze laboratorium współpracuje także z placówkami partnerskimi, w których można zakupić zestaw wysyłkowy luz zgłosić się do nich, aby pobrano materiał. Dokładny opis dostępny na naszej stronie internetowej.

Wszelkich dodatkowych informacji odnośnie realizacji usługi z zakresu badania ojcostwa można uzyskać na stronie internetowej: www.cbdna.pl lub www.ustalenie.ojcostwa.com albo pod numerem telefonu: 061 623 25 25; 061 622 26 56; 0 509 658 006, bądź mailem: biuro@cbdna.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Schmidt

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Fakty i mity o chrapaniu

Ustalenie ojcostwa a zgoda matki

Badania genetyczne w ciąży

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu