Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Krwiak na głowie niemowlaka?
problem do rozwiązania

Krwiak na głowie niemowlaka?

pytanie zadane w dniu: 31.01.2011
problem zgłoszony przez: Justyna

Krwiak poporodowy powinien wchłonąć się sam - tylko jak oceniać czy takie uwypuklenie na głowie niemowlaka jest zwykłym krwiakiem? Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra.


Treść pytania:

"Witam,
Moja dwumiesięczna córeczka od porodu ma krwiaka na główce. Z moich obserwacji wnioskuję, że krwiak się powiększył i uwypuklił. Do jakiego specjalisty się udać? Czy będzie potrzebny zabieg i czy jest to groźne? Pozdrawiam,
Justyna"

Piotr Albrecht Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra:

Szanowna Pani,

Z krwiakiem poporodowym nie potrzeba się udawać do żadnego specjalisty, jak również z takimi krwiakami nic się nie robi, gdyż wchłaniają się same. Jeśli się powiększa, w co wątpię, to trzeba sprawdzić układ krzepnięcia, ew. podać witaminę K. Tak na prawdę nie ma się czym zajmować. Widziałem takich krwiaków dziesiątki i nic się z nimi nie działo. No chyba, że to nie jest krwiak, ale tego na odległość nie stwierdzę...

Pozdrawiam,
Piotr Albrecht

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Namawianie do jedzenia może szkodzić dzieciom

Świerzb?

Czy skaza białkowa może pojawić się w 9 miesiącu?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

1 osoba uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu