Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Popęd seksualny
problem do rozwiązania

Popęd seksualny

pytanie zadane w dniu: 02.02.2011
problem zgłoszony przez: agnese79

Wysokie libido tylko w trakcie menstruacji? To możliwe za sprawą wysokiego poziomu hormonów. Porady udziela Izabela Żubrys, seksuolog.


Treść pytania:

"Od jakiegoś czasu znacznie obniżyła się u mnie chęć do uprawiania seksu, zauważam też, że podczas okresu ochota na seks wzrasta z wielką siłą. Jest tak w drugim lub trzecim dniu okresu i pod koniec. Dlaczego tak się dzieje? Kocham mojego partnera, ale ostatnio w ogóle nie mam ochoty na seks, a chciałabym, żeby wszystko wróciło do normy, bo moje pożądanie do mojego partnera się nie zmieniło, ale chęć na seks bardzo. Bardzo bym to chciała zmienić. Czy ten problem jakoś można rozwiązać? Wiem, że ten problem dotyka wielu kobiet i wiele kobiet próbowało różnych środków zwiększających libido kupowanych w aptece, ale wiem, że to nie daje żadnego efektu, a nie ukrywam, że chciałabym wrócić do normalności!
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź."

Izabela Żubrys Porady udziela Izabela Żubrys, seksuolog:

Jeśli największą ochotę na współżycie ma Pani podczas miesiączki, może być to związane z Pani poziomem hormonów – spadkiem estrogenów i progesteronu. Najlepiej aby skonsultowała to Pani u lekarza ginekologa, zrobiła szczegółowe badania.
Jeśli wyniki będą prawidłowe, być może zwiększona ochota na współżycie tylko podczas okresu wiąże się z Pani lękiem przed zajściem w ciążę – a dni, w których występuje miesiączka traktuje Pani jako "bezpieczne"? Warto wnikliwiej przyjrzeć się relacji z partnerem, i szukać pomocy u specjalisty.

Pozdrawiam,
Izabela Żubrys

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jak rozpoznać toksyczny związek?

Łechtaczka

Antykoncepcja awaryjna

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

0 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu