Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Czy zdradę może wybaczyć mężczyzna?
problem do rozwiązania

Czy zdradę może wybaczyć mężczyzna?

pytanie zadane w dniu: 08.02.2011
problem zgłoszony przez: MIKI

To czy ktoś wybacza zdradę czy wprost przeciwnie zależy od jego psychiki. Jak dobrze wiadomo, zaufanie ciężko odzyskać. W końcu nie da się tak po prostu wszystkiego wymazać z pamięci...


Treść pytania:

"Spotykałam się jednocześnie z dwoma chłopakami potem wybrałam jednego, ale nie powiedziałam mu o tym drugim, jak się dowiedział uznał to za zdradę. Został jednak ze mną mówiąc, że mi wybacza, ale sam jakiś czas był nadal ze swoją żoną. Teraz żyją w słownej separacji, ale panicznie boi się, że go zdradzę, a ja boję się, że on wróci do żony. Czy taki związek rokuje na przyszłość? Co zrobić, żeby mi wybaczył? Czy facet umie wybaczyć zdradę kobiecie? Czy ja powinnam łudzić się, że po czymś takim odejdzie od żony? Lęki i frustracje powodują kłótnie. Na dodatek ja pracuje z samymi mężczyznami i nie umiem go przekonać, że ta reszta męskiego świata mnie nie interesuje, bo kocham jego i od kiedy mam taką świadomość jestem mu wierna. Chcę z nim być, ale nie wiem jak..."

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Myślę, że powinna się Pani przede wszystkim zastanowić nad tym, dlaczego wchodzi Pani w takie, a nie inne układy partnerskie. Proszę zapomnieć na chwilę o swojej sytuacji i wyobrazić sobie kobietę, która spotyka się z dwoma mężczyznami jednocześnie, z czego przynajmniej jeden jest żonaty. Jakie daje jej Pani szanse na udany związek? Odpowiedź nasuwa się sama, prawda?

Pisze Pani, że panicznie boi się Pani, iż partner wróci do żony. Myślę jednak, że poprzez tę jedną obawę wyraża Pani ogólną troskę o stabilność związku. Z drugiej strony, od początku weszła Pani w układ, który tej stabilności jest pozbawiony. Stąd pojawiają się potem kłótnie i frustracje.

Podsumowując, sadzę, że tematem do rozmyślań dla Pani nie jest to, czy mężczyzna może wybaczyć zdradę, ale to, dlaczego w ogóle doszło do sytuacji, w której się Pani obecnie znajduje. Nie wiem jak wyglądały Pani poprzednie związki. Jest natomiast taka możliwość, że podświadomie powtarza Pani pewien schemat wchodzenia w bliskie relacje, który z góry skazuje je na trudności, lub nawet niepowodzenie.

Pozdrawiam,
Barbara Ronowicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zazdrość - jeszcze norma, czy już patologia?

Nie chcę dzieci - czy jestem dziwna?

Dlaczego ciągle jestem zostawiana przez facetów?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

7 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu