Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Przyspieszone bicie serca
problem do rozwiązania

Przyspieszone bicie serca

pytanie zadane w dniu: 08.02.2011
problem zgłoszony przez: stokrotka

Kołatanie serca wcale nie musi oznaczać choroby wieńcowej - to może być zwykła oznaka stresu. Tak czy owak, nie zaszkodzi udać się do specjalisty w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Porady udziela Alicja Grzesiak, specjalista kryzysu psychologicznego.


Treść pytania:

"Witam,
Mam jeszcze jedno pytanie - od jakiegoś czasu odczuwam przyśpieszone bicie serca, czuję wyraźnie każde uderzenie, jest to troszkę uciążliwe. Dodam, że w ostatnim czasie stres góruje. Przejmuję się zbytnio każdą błahostką, zamartwiam się czasami niepotrzebnie. Nie palę od 5 lat, piję 2 kawy dziennie. Czy to niedobór witamin, czy choroba serca? Dodam, że kilka dni temu odczuwałam ból w klatce piersiowej, który sam minął. Czy komputer i Internet może powodować taki stan, nerwowość i drażliwość?"

Alicja Grzesiak Porady udziela Alicja Grzesiak, specjalista kryzysu psychologicznego:

Witam,

Proszę zrobić badania diagnostyczne, aby wykluczyć zaburzenia natury medycznej. Może to Pani przeprowadzić u lekarza rodzinnego. W gabinecie lekarza rodzinnego może Pani sprawdzić także poziom biopierwiastków, czyli znaleźć odpowiedź, czy nie brakuje Pani jakiś witamin. Zakładam dalej, że badania nie wykazały żadnych zaburzeń.

Praca przy komputerze wymaga robienia przerw. Jeżeli stosuje pani obowiązujące zasady - nic nie powinno się dziać. Internet nie ma znaczenia – jest w komputerze. Pisząc o stresie dała sobie Pani odpowiedź, że przyczyny przyspieszonego bicia serca można szukać właśnie tam. Stres, który trwa dłużej (może przejść w stan chroniczny) powoduje zmiany na poziomie fizjologii. Jeżeli nie przerwiemy jego działania mogą pojawić się rzeczywiście poważne problemy zdrowotne.

Proszę znaleźć swój własny sposób rozładowania stresu. Są to wszelkie ćwiczenia fizyczne od biegu wokół bloku do siłowni czy pływania, a nawet zwykłej gimnastyki w domu. Wtedy niwelują się wydzielane podczas stresu hormony, które wpływają na pojawiające się dolegliwości fizyczne.

Od strony umysłowej może to być wprowadzanie się w stan głębokiego relaksu czy medytacja. Równoważenie ciała i umysłu uzyskamy ćwicząc jogę i to najbardziej Pani polecam. Wszystkie te działania sprawią, że zmieni się Pani podejście do codziennych drobnych kłopotów (zamartwianie się), co też jest jedną z przyczyn stresu.

Pozdrawiam,
Alicja Grzesiak

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zazdrość - jeszcze norma, czy już patologia?

Zakazany owoc

Jak mam sobie z tym poradzić?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu