Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Krosty na wargach sromowych
problem do rozwiązania

Krosty na wargach sromowych

pytanie zadane w dniu: 16.02.2011
problem zgłoszony przez: Karolina, 31 lat

Powodowana przez HSV-2, opryszczka narządów płciowych, to schorzenie, którego nie wolno bagatelizować! Zarówno opryszczka występująca na penisie, jak i na wargach sromowych (czasem stany zapalne pojawiają się również w okolicach odbytu), poza piekącymi i bolesnymi stanami zapalnymi może prowadzić do poważniejszych zakażeń ogólnoustrojowych.


Treść pytania:

"Mam pytanie co to może być. Od jakiegoś czasu na miejscach intymnych, a szczególnie na wargach sromowych, pokazują mi się krosty - pojedyncze, duże i bolące, podchodzące krwią. Utrzymuje się to parę dni, a potem ginie i w innym miejscu następny. Co to może być i dlaczego to się robi? Czy to jakaś choroba? Mam 31 lat i 3-letniego synka. Moje życie intymne jest regularne z mężem.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!"

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani opisuje, mogą być związane z zakażeniem wirusa herpes simplex (HSV typ II), powszechnie znanym jako wirus opryszczki. Typ I wirusa HSV pojawia się jako tzw. opryszczka wargowa, zaś typ II jako opryszczka narządów płciowych. Jednak w celu dokładnego zdiagnozowania przyczyny infekcji i postawienia odpowiedniej diagnozy powinna się Pani skontaktować jak najszybciej z lekarzem. Pomocne w diagnozie może być wykonanie wymazu z miejsc zmienionych chorobowo oraz narządów rozrodczych i zrobienie badań w kierunku wirusów HSV, HPV, CMV i (jeśli lekarz zaleci) chlamydiozy.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Nie bój się cytologii - bój się raka!

Co oznacza hiperlipidemia mieszana?

Płodność

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu