Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddom i wokół domu
zwiń szukanie zaawansowane
Jak przytulnie urządzić balkon?
problem do rozwiązania

Jak przytulnie urządzić balkon?

pytanie zadane w dniu: 08.09.2010
problem zgłoszony przez: Majeczka Majewska

Jak się okazuje, balkon wcale nie musi stanowić biernej części mieszkania. O tym, jak urządzić przytulny taras, na którym grill z przyjaciółmi będzie prawdziwą przyjemnością opowiada Agnieszka Poczobut-Mazur, dekorator wnętrz.


Treść pytania:

"Jakie meble nadają się do ustawienia na balkonie? Nie podobają mi się plastikowe krzesła, chciałabym móc odpocząć wygodnie, a jednocześnie chciałabym, żeby pasowały do balkonu.

Maja"

Agnieszka Poczobut - Mazur Porady udziela Agnieszka Poczobut - Mazur, projektant wnętrz:

Szanowna Pani.

Na balkon pasują meble z każdego dowolnego materiału, z którego robi się meble. Moim zdaniem ważniejsze jest to, jak duży jest balkon i co się Pani na nim zmieści. Są balkony, na których mieszczą się z trudnością dwa krzesła. Inne to wręcz drugi salon. Na małe balkony najlepiej pasują meble z teaku lub metalowe, które można złożyć. Wówczas gdy nie są używane, złożone zajmują mało miejsca. Dla poprawienia ich wygody, warto dokupić do nich - jak i zresztą do każdych innych - poduchy.

Na większe balkony proponuję kupić meble z teaku, metalowe, kombinację obu materiałów lub te z ratanu. Dodatkowo, blaty stołów mogą być wykonane z innych materiałów, takich jak kamień lub szkło. Mam nadzieję, że Pani balkon należy do tych większych, na którym zmieści się wygodny fotel a nawet leżak, stolik i kilka krzeseł, w zależności od potrzeb.

Ważne, aby zwrócić uwagę na sposób przechowywania mebli zimą. Teak i metal wytrzymają nawet bardzo ostre mrozy. Na wiosnę wystarczy takie meble przetrzeć lub drewno zakonserwować stosownymi preparatami, jeżeli nie che Pani, aby zszarzały. Ratan musi być przechowany w dodatnich temperaturach, więc musi się znaleźć dla nich miejsce w mieszkaniu albo w garażu. Ratan raczej niezbyt dobrze znosi wilgoć.

Kupując meble na balkon ma Pani wiele możliwości. Meble można kupić w specjalistycznych sklepach, ale są sprzedawane nawet w dużych składach budowlanych - urządzania wnętrz.

Warto na nich usiąść, aby przekonać się o ich wygodzie. Poza tym trzeba mieć na uwadze fakt, że meble metalowe prawie zawsze będą wymagały po deszczu przetarcia do sucha, natomiast teak bardzo szybko schnie i można na nim siadać nie martwiąc się o ubranie.

Decydując się na któryś z materiałów, decydujemy tym samym o stylu, w jakim zostanie urządzony balkon. Meble metalowe często są bardzo nowoczesne a drewniane w stylu country. Ratan bywa stosowany w stylistyce nowoczesnej a czasami bardzo klasyczny. Warto zwrócić na to uwagę i świadomie dobrać styl do tego, w jakim jest urządzone mieszkanie.

Warto więc pomyśleć również nad pasującymi do mebli dodatkami, takimi jak donice, rośliny. Ewentualny parasol, poduchy i obrus również powinny pasować kolorystycznie. Czasami parasol, a nawet donice można kupić w komplecie z meblami.

Pozdrawiam,
Agnieszka Poczobut-Mazur

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Kupujemy energooszczędne AGD do kuchni

Sypialnia - brąz, perła i hafty

Duży salon i mocne kolory

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

7 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, jesteś estetą i to jak mieszkasz, ma wpływ na Twój komfort psychiczny? Skorzystaj z porad projektantów wnętrz, architektów i ogrodników.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu