Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Spóźniający się okres
problem do rozwiązania

Spóźniający się okres

pytanie zadane w dniu: 18.02.2011
problem zgłoszony przez: Kotek, 20 lat

Notorycznie spóźniająca się miesiączka wymaga zdiagnozowania. Najlepiej udać się, w takiej sytuacji, do swojego lekarza - ginekologa, który poda przyczynę problemu, bądź też skieruje na dalsze badania.


Treść pytania:

"Kiedyś miałam okres normalnie, potem zaczął mi się spóźniać. Lekarz wypisał mi tabletki, po których był okres. W dniu moich urodzin okres pojawia się sam, a potem znów go nie ma. Ostatnio po tabletkach okres był 19 stycznia - teraz znów nie ma. Proszę o odpowiedź czemu tak jest, że w dniu urodzin sam się pojawia, a tak nie ma go, tylko jest po tabletkach."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Powiem szczerze, że sytuacja, którą Pani opisuje jest zadziwiająca. Jak rozumiem miesiączka pojawia się już od jakiegoś czasu, tylko w dniu urodzin? Czy tak było tylko raz, czy dwa lub więcej razy? Niezależnie od przyczyny braku miesiączki, potraktowałabym to jako zbieg okoliczności - przyznaję, że dość specyficzny.

Oczywiście, stan braku miesiączki samoistnej należy zdiagnozować. Zaczęłabym od wykonania badań hormonalnych pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu (licząc od 1 dnia miesiączki, niezależnie czy samoistnej czy wywołanej lekami). Chodzi o oznaczenia TSH, FSH, LH. Prolaktynę i Estradiol. Postępowanie lecznicze będzie różne w zależności od znalezionej przyczyny. Jeżeli miesiączka pojawia się po podaniu leków, to raczej wskazuje to na zaburzenia hormonalne. Skierowanie na oznaczenia hormonalne, powinna Pani bez problemu uzyskać od swojego ginekologa. Wskazane jest także wykonanie USG narządu rodnego.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Dieta odchudzająca 1200 kcal

Brak pęcherzyka płodowego w 7 tygodniu ciąży

Moje wargi sromowe są różnej wielkości...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu