Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Choroba Peyroniego
problem do rozwiązania

Choroba Peyroniego

pytanie zadane w dniu: 27.02.2011
problem zgłoszony przez: LILI, 30 lat

Co wiesz o chorobie Peyroniego? Co można zrobić, aby ulżyć cierpieniu osoby, która na nią zapadła? O tym prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog.


Treść pytania:

"Witam,
U mojego męża stwierdzono chorobę Peyroniego. Dodam, że mąż ma 30 lat i choruje już jakieś 6 miesięcy. Pojawiło się już także skrzywienie. Ból, niestety towarzyszył mężowi od samego początku, ale najgorsze jest to, że zaczyna "siadać" mu psychika, od kiedy lekarz powiedział mu, że na to praktycznie nie ma lekarstw. Przepisał mu witaminę E i kazał czekać na rezultaty. Po konsultacji u innego lekarza dowiedzieliśmy się, że operacja raczej też nie będzie możliwa, gdyż płytka jest umiejscowiona w bardzo niebezpiecznym miejscu. Od pewnego czasu, seks stał się makabrą. Mąż wstydzi się przy mnie rozebrać - codziennie sprawdza stopień skrzywienia. Jak już rozmawiamy, to tylko o tym. Boi się, że go zostawię i znajdę sobie innego partnera. Bardzo kocham męża i serce mi pęka, jak patrzę na jego przerażenie. Chciałabym mu pomóc, ale nie wiem jak. Na nic zdają się moje zapewnienia, że nic nie widać i że nie boli.
Bardzo proszę o pomoc. "

prof. Zygmunt Zdrojewicz Porady udziela prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog:

Internautko,
Choroba, o której Pani pisze jest rzadkością zarówno w urologii jak i seksuologii, a związane kłopoty natury psychicznej jeszcze bardziej nasilają objawy. Na dzisiaj wchodzą w rachubę przy jej leczeniu tylko możliwości operacyjne: w Polsce, np. w Klinice Urologii Akademii Medycznej w Gdańsku (prof. K. Krajka) lub w specjalistycznych ośrodkach zagranicznych.

Pozdrawiam,
Prof. Z. Zdrojewicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Natręctwa seksualne

Mąż już mnie nie podnieca

Zmniejszenie pochwy

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

7 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu