Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Trichophyton mentagrophytes
problem do rozwiązania

Trichophyton mentagrophytes

pytanie zadane w dniu: 11.03.2011
problem zgłoszony przez: abc

Grzybica, inaczej mikoza, to nie jedna choroba, ale cały zespół dolegliwości, wywoływanych przez mikroskopijne, chorobotwórcze grzyby (około 200 gatunków). Im dłużej się z nimi walczy, tym trudniej je wyleczyć.


Treść pytania:

"Witam,
Od długiego czasu borykam się z zakażeniem grzybiczym pośladków tytułowym grzybem (wynik badania mykologicznego). Trzeci raz przechodzę kurację Zelefionem (Terbinafinum). Czy ww. grzyb może się uodpornić na ten lek?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam."

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Witam serdecznie,

Jeśli zbyt długo stosuje się jakiś preparat (antybiotyk) to istnieje pewne ryzyko, iż dana bakteria, bądź grzyb uodpornił się na określony lek. Można to sprawdzić poprzez badanie mikrobiologiczne (hodowla grzyba na odpowiednich płytkach), jego identyfikację , a następnie wykonanie antybiogramu, mającego na celu określenie oporności danego grzyba na odpowiednie preparaty grzybicze. Badanie tego rodzaju wykonywane jest najczęściej przez prywatne laboratoria lub szpitale. Wymagane jest do tego pobranie wymazu z miejsca zmienionego na, odpowiednio w tym celu dostosowaną, wymazówkę (z podłożem transportowym). Dostarczając materiał do badania można zaznaczyć w laboratorium, iż od jakiegoś czasu jest się leczonym Zelefionem.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zastrzyk antykoncepcyjny

Grzybica paznokci stóp

Niski poziom WBC

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

0 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu