Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Jak się odżywiać, by schudnąć 3-5 kg?
problem do rozwiązania

Jak się odżywiać, by schudnąć 3-5 kg?

pytanie zadane w dniu: 14.03.2011
problem zgłoszony przez: Kaka

Jak bezpiecznie schudnąć od 3 do 5 kilogramów, nie uszczuplając domowego budżetu na kosztowne składniki diety? O tym Małgorzata Gajewczyk, dietetyk.


Treść pytania:

"Witam:)
Mam 26 lat, 157 cm wzrostu i ważę 54 kg. Chciałabym wiedzieć jak powinnam się odżywiać, by bezpiecznie i na długo schudnąć 3-5 kg. Chciałabym, aby dieta źle nie wpłynęła na mój organizm, ponieważ z mężem staramy się o dziecko. Chciałabym także, aby była "tania" tzn. żeby nie było w niej takich składników, które są drogie:(
Pozdrawiam,
KAkA"

Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk Porady udziela Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk:

Witaj, Dobrze by było, abyś zrobiła sobie analizę składu organizmu w gabinecie dietetycznym - dzięki temu poznasz skład swojego ciała, dzięki rozmowie z dietetykiem będzie można odpowiedzieć na pytanie, w czym masz największy problem.

Aby na stałe pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, należy zmienić nawyki żywieniowe - NA STAŁE. Nie ma innej metody. Żaden zabieg medyczny, kosmetyczny ani dieta stosowana jedynie kilka tygodni nie spowoduje likwidacji tłuszczu na dobre. Problem powróci, jeżeli będziesz dostarczać organizmowi zbyt duże ilości energii i tłuszczu.

Jak powinna wyglądać Twoja dieta - czyli codzienny sposób odżywiania? Najlepiej zapytać dietetyka. Przeprowadzi on z Tobą obszerny wywiad, dzięki któremu będzie można dopasować dietę do Twojego trybu życia, planu dnia, preferencji smakowych i innych istotnych elementów. Dopasowana do Ciebie dieta sprawi, że będziesz ją chętnie stosować i bez wysiłku osiągniesz cel, bez męczarni z nielubianym szpinakiem czy kalafiorem. Powodzenia!
MG

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

39 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu