Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Nerwica lękowa - leki?
problem do rozwiązania

Nerwica lękowa - leki?

pytanie zadane w dniu: 21.03.2011
problem zgłoszony przez: neta12345, 23 lat

Jak długo należy stosować farmakoterapię u osoby cierpiącej na nerwicę lękową? O tym Anna Nitka-Siemińska, psychiatra, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku.


Treść pytania:

"Witam,
Mam pytanie odnośnie swojej choroby, gdyż przez ostatnie pół roku brałam lek Efectin i teraz, po odstawieniu, po dwóch miesiącach, znowu zaczynam dostawać napadów paniki, nie wiem czy znowu muszę powrócić do leku, czy iść na terapię grupową, bo dotąd się jej wstydziłam, ale już nie widzę innego wyjścia z sytuacji?"

Anna Nitka-Siemińska Porady udziela Anna Nitka-Siemińska, psychiatra:

Witam serdecznie!

Leki na zaburzenia lękowe powinny być przyjmowane długo, dłużej niż przez pół roku. Z reguły mówi się o dwóch latach leczenia. Skoro Efectin (wenlafaksyna) pomagał, sugerowałabym powrót do leku. Psychoterapia jest natomiast bardzo dobrym uzupełnieniem farmakoterapii. Na jej efekty trzeba wprawdzie dłużej poczekać, ale z badań wynika, że są one trwalsze. Jeżeli tylko ma Pani taką możliwość proszę skorzystać z obu metod leczenia równocześnie.

Pozdrawiam!
Anna Nitka-Siemińska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Czy kompromis jest dobry dla związku?

Anoreksja bulimiczna

Leki przeciwdepresyjne i marihuana

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu