Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Wysoki poziom białka we krwi
problem do rozwiązania

Wysoki poziom białka we krwi

pytanie zadane w dniu: 26.03.2011
problem zgłoszony przez: ivonachoco

Stężenie białka we krwi zależy od ilości spożywania tego składnika w pokarmach. Porady udziela mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog diagnosta.


Treść pytania:

"Moja 15 letnia córka ma wysoki poziom białych krwinek wynik to 14,9 co to oznacza ?"

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Witam serdecznie,

Podwyższony poziom białych krwinek (leukocytów) może być związany z wieloma czynnikami. Począwszy od zwykłego przeziębienia, infekcji bakteryjnej związanej ze stanem zapalnym gardła, zęba lub układu moczowo płciowego, aż do poważnych schorzeń takich jak choroby nowotworowe (białaczka) czy autoimmunologiczne. Dlatego w tym przypadku bardzo trudno jest powiedzieć co wywołało ten wzrost leukocytów. Aby dokładnie określić przyczynę należałby wziąć pod uwagę całą morfologię, dodatkowo określić wartość OB lub wskaźnik stanu zapalnego- białko CRP. Najlepiej z wynikami morfologii udać się do lekarza rodzinnego, który pomorze je zinterpretować lub ewentualnie zalecić wykonanie dodatkowych badań jak choćby wykonanie dodatkowej morfologii z rozmazem leukocytów.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Łykamy za dużo tabletek

Opis zdjęcia RTG

Opuchnięte kostki nóg

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu