Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Problem z orgazmem
problem do rozwiązania

Problem z orgazmem

pytanie zadane w dniu: 28.03.2011
problem zgłoszony przez: KaSia, 23 lat

Im dłużej nie osiąga się orgazmu, tym częściej się o nim myśli - a już głównie podczas samego zbliżenia z partnerem. Porady udziela Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog.


Treść pytania:

"Witam serdecznie,

Od paru miesięcy mam problem, którego niestety nie jestem w stanie sama rozwiązać. Otóż, od pewnego czasu nie potrafię osiągnąć orgazmu. Myślałam na początku, że to jest po prostu z tego, że uprawialiśmy seks za często, jednak 2-tygodniowa przerwa nic nie pomogła.
Mój partner bardzo się stara, a ja czuję, że tym sprawiam mu tylko przykrość. Jednak to, co zawsze mnie podniecało teraz nie robi na mnie zbyt większego podniecenia. Jestem ze swoim partnerem od 6 lat i to nie jest tak, że się sobie znudziliśmy, on nadal mi się podoba, a seks staramy się urozmaicać. Bardzo byłabym wdzięczna o odpowiedź. Jaka może być tego przyczyna i w jaki sposób zaradzić mojemu problemowi?

Pozdrawiam."

Arkadiusz Bilejczyk Porady udziela Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog:

Witam,

Niektóre problemy związane z naszą seksualnością mogą epizodycznie pojawiać się u każdego. Problem braku orgazmu należy do tzw. dysfunkcji seksualnych (obok problemów z lubrykacją pochwy, czy zaburzeniami wzwodów członka u mężczyzn itp.), które stosunkowo często pojawiają się w związku z naszymi życiowymi stresami. Proszę się zastanowić, czy w Pani życiu nie wydarzyło się ostatnio coś, co spowodowało u Pani wzrost poziomu stresu, być może to jest problemem.

Osiągnięcie orgazmu związane jest z osiągnięciem stanu zrelaksowania, a nie zawsze jesteśmy w stanie się na to zdobyć. Prawdopodobnie po pierwszym, czy drugim razie, jak nie osiągnęła Pani orgazmu, zaczęła Pani intensywnie o tym myśleć podczas stosunku i te myśli same w sobie powodowały u Pani wzrost stresu, przez co rzeczywiste osiągnięcie orgazmu stawało się jeszcze trudniejsze. Problemy z osiąganiem orgazmu, tak jak i z suchością pochwy, mogą pojawiać się także w niektóre dni cyklu u kobiet. Niekiedy konflikty w związku potrafią na jakiś czas wywołać na tle emocjonalnym niektóre z dysfunkcji seksualnych. Proszę wspólnie z mężem zastanowić się, jakie czynniki mogły wpłynąć na obecny stan rzeczy i jak je wyeliminować. Jeżeli nie uporają się Państwo sami z tym problemem, zachęcam do wizyty u seksuologa, lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Bilejczyk

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zatańcz specjalnie dla niego!

Dlaczego mój mąż się masturbuje?

Jak to jest z tą pochwicą?

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

0 osób uważa, że to dobra porada

Porady użytkowniczek 1 porada

porady udziela: FREZJA

Treść porady została zablokowana administracyjnie.

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu