Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Brak okresu a test ciążowy negatywny
problem do rozwiązania

Brak okresu a test ciążowy negatywny

pytanie zadane w dniu: 30.03.2011
problem zgłoszony przez: closer, 21 lat

Wynik testu ciążowego nigdy nie daje 100 proc. pewności. By sprawa stała się jasna niezbędne jest wykonanie pomiaru B-HCG we krwi.


Treść pytania:

"Współżyłam z mężczyzną regularnie przed ostatnią miesiączką, również w dniu miesiączki i nigdy się nie zabezpieczaliśmy. Miewałam regularne cykle: 25-28 dni, jednak dzisiaj wypada już 35 dzień cyklu, nadal nie mam okresu, a w dniu planowanej miesiączki miałam niewielkie plamienie i na tym się skończyło. Robiłam test ciążowy, wyszedł negatywnie. Co to może oznaczać? Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie, a nie wytrzymam już takiej niepewności. Proszę o pomoc."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Wcale nie jest wykluczone, że może być Pani w ciąży. Zdarza się nierzadko, że owulacja przesuwa się w cyklu i test ciążowy w terminie miesiączki wychodzi jeszcze jako ujemny. Proszę wykonać badanie poziomu B-HCG we krwi. Wynik nie będzie pozostawiał wątpliwości.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zabójcze piękno

Doustna antykoncepcja a infekcja grzybiczna

Grupy krwi przyszłych rodziców

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu