Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Plamienie w czasie trzeciego plastra Evra
problem do rozwiązania

Plamienie w czasie trzeciego plastra Evra

pytanie zadane w dniu: 31.03.2011
problem zgłoszony przez: kobietka, 29 lat

Nagłe krwawienie w czasie stosowania hormonalnego środka antykoncepcyjnego jest czymś niezwykle często spotykanym. Zazwyczaj spowodowane jest chwilowym obniżeniem poziomu hormonów we krwi.


Treść pytania:

"Cześć.
Od prawie 2 lat używam plastrów EVRA. W środy mam zmiany plastrów i właśnie przykleiłam trzeci plaster, dziś jest czwartek i byłam strasznie zdziwiona, że dostałam miesiączki. Zaczęłam się zastanawiać, czy czegoś nie pomyliłam, ale ilość plastrów zużytych w opakowaniu zgadza się. Proszę o poradę , bo nie wiem co mam robić - czy odkleić ten trzeci plaster czy stosować plastry jak do tej pory, czyli w następną środę zrobić przerwę? Proszę o jak najszybszą odpowiedź."

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Zdecydowanie proszę kontynuować terapię, zwłaszcza jeżeli jest Pani pewna, że nie nastąpił błąd w naklejaniu plastra. Takie plamienia w trakcie stosowanie antykoncepcji zdarzają się i to wcale nierzadko. Plamienie następnego dnia po zmianie plastra mogło być spowodowane chwilowym obniżeniem poziomu hormonów we krwi i powinno także samoistnie minąć. Może się jednak zdarzyć, że plamienie będzie już trwało cały czas do wystąpienia "miesiączki" (czyli krwawienia w przerwie stosowania plastrów). Przez pierwsze 3 miesiące stosowania nowej antykoncepcji hormonalnej pacjentka ma prawo mieć plamienia nawet w ciągu całego cyklu i z reguły nie jest to powód do niepokoju i zmiany środka. Jeżeli jednak tendencja do utrzymywania się plamień przedłuża się lepiej zasięgnąć porady ginekologa i pomyśleć wspólnie o zmianie środka na inny.

Pozdrawiam,
Kinga Ziółkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Niepłodność kobiet często związana z endometriozą

Badania genealogiczne

Upławy i swędzenie

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

13 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu