Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Okres po porodzie
problem do rozwiązania

Okres po porodzie

pytanie zadane w dniu: 20.04.2011
problem zgłoszony przez: monbee, 19 lat

Krwawienie po porodzie ma za zadanie wydalenie z organizmu wszelkich toksyn i nieczystości z macicy jakie pozostawia po sobie łożysko. Dlatego nie wynika z jajeczkowania.


Treść pytania:

"Witam.
Trzy miesiące temu urodziłam. Miałam już pierwsze normalne krwawienie. Teraz jednak miesiączka mi się spóźnia. Od ostatniego okresu minęło już 35 dni. Zrobiłam sobie test ciążowy, jednak wyniki był negatywny. Czy coś jest nie tak?"

Dr n. med. Kinga Ziółkowska Porady udziela Dr n. med. Kinga Ziółkowska, ginekolog:

Witam,

Myślę, że wszystko jest w porządku. Kobiety po porodach i poronieniach mogą obserwować przejściowo u siebie zmianę długości i charakteru cykli miesiączkowych. Miesiączki jeszcze przez pewien czas mogą być nieregularne oraz różnić się może czas trwania i obfitość krwawienia. Po około 1/2 roku do roku najczęściej wszystko wraca do normy. Proszę się jednak zwrócić do swojego ginekologa, jeżeli jakieś objawy będą Panią szczególnie niepokoić - zwłaszcza często występujące, bardzo przedłużające się i obfite miesiączki, bo może to grozić anemią.

Pozdrawiam,
Kinga Ziołkowska

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Zwierzęta chronią dzieci przed alergią?

Zanik miesiączki

Bolerioza w ciąży

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu