Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddom i wokół domu
zwiń szukanie zaawansowane
Jak przycinać krzaki czerwonej porzeczki?
problem do rozwiązania

Jak przycinać krzaki czerwonej porzeczki?

pytanie zadane w dniu: 14.09.2010
problem zgłoszony przez: Kobieta

Jak dbać o krzaki czerwonej porzeczki, by zdrowo rosły, a nadmiar owoców nie powodował ich uginania? O usuwaniu zbędnych pędów opowiada Robert Kowalski, architekt krajobrazu z firmy ogrodniczej Platan.


Treść pytania:

"Witam Pana.

Jak przycinać czerwoną porzeczkę i kiedy? Mam kilka krzaków w ogrodzie, które bardzo się rozrosły i gałęzie nie dźwigają już owoców.

Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam,
Danuta "

Robert Kowalski - Platan Porady udziela Robert Kowalski - Platan, ogrodnicy i architekci krajobrazu:

Droga Pani.

Zakładam, że jest to dojrzała porzeczka, licząca sobie ponad 5 lat. W takiej sytuacji dokonujemy tzw. cięcia "odmładzającego". Polega ono na mocnym prześwietleniu całej rośliny.

Najpierw usuwamy wszystkie pędy, które nam się pokładają. W następnej kolejności przycinamy stare pędy (te z ciemno-brązową korą), zostawiając jedynie 7-10 pędów 1-3 letnich. Ważne, aby wycinane pędy przycinać przy samej ziemi.

Niekiedy zostanie usuniętych nawet 60-80 proc. gałęzi. Proszę się tego nie bać. Jeśli roślina jest ukorzeniona, na pewno wypuści nowe pędy. Cięcie, o którym mówimy, powinno zostać wykonane wczesną wiosną, gdy roślina jest jeszcze w stanie bezlistnym. Jeśli pędy są długie - należy je skrócić o 1/3 długości (zazwyczaj ok. 20-30 cm).

Pozdrawiam,
Robert Kowalski

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jakie łóżko do sypialni?

Mieszkanie prosto w wybiegu

Duży salon i mocne kolory

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

13 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami, jesteś estetą i to jak mieszkasz, ma wpływ na Twój komfort psychiczny? Skorzystaj z porad projektantów wnętrz, architektów i ogrodników.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu