Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Wargi sromowe mniejsze
problem do rozwiązania

Wargi sromowe mniejsze

pytanie zadane w dniu: 28.04.2011
problem zgłoszony przez: Magda, 15 lat

Nierówność warg sromowych nie powinna wpływać na jakość stosunku. Jeżeli jednak pojawiła się nagle, warto udać się do gabinetu ginekologicznego. Porady udziela dr n. med. Ryszard Smoliński, seksuolog.


Treść pytania:

"Moje wargi sromowe mniejsze są całkiem różne: jedna jest mała, różowa - jak u małego dziecka, a druga wydłużona - bardziej jak u dorosłej kobiety. Co mam zrobić? Czy ta mniejsza jeszcze urośnie? Jak widać mam dopiero 15 lat ale tak to wygląda już od dawna (sama nie wiem ile dokładnie, ale na pewno ponad rok, a myślę, że może nawet kilka lat). Nie podoba mi się to, jak to wygląda i chciałabym, żeby były symetryczne! Czy to nie będzie dziwne ani nie będzie przeszkadzało kiedy już zacznę współżyć?"

Dr n. med. Ryszard Smoliński Porady udziela Dr n. med. Ryszard Smoliński, seksuolog:

Witaj,

Rzadko zdarza się, by wyraźna asymetria warg sromowych pojawiała się na etapie dojrzewania. Częściej bywa, że tak nierówno obdarzyła kobietę natura. Bądź cierpliwa. Poczekaj do zakończenia okresu pokwitania. Jeśli wtedy ta "asymetria" rzeczywiście będzie bardzo widoczna i będzie Ci przeszkadzała, wtedy poddasz się zabiegowi ginekologii kosmetycznej, który zniweluje nierówności.

Pozdrawiam,
Ryszard Smoliński

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jak rozpoznać toksyczny związek?

Łechtaczka

Antykoncepcja awaryjna

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu