Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradwygląd i styl
zwiń szukanie zaawansowane
Niechciany, żółty blond
problem do rozwiązania

Niechciany, żółty blond

pytanie zadane w dniu: 05.05.2011
problem zgłoszony przez: KARO, 23 lat

Intensywność kolory zależy od ilość obecnego w farbie pigmentu. Porady udziela Karol Winiarski, fryzjer stylista.


Treść pytania:

"Moim naturalnym kolorem włosów jest ciemny blond. Zawsze miałam pasemka (bardzo jasny blond) rozjaśniane rozjaśniaczem. Chciałam coś zmienić w swoim wyglądzie i zafarbować całe włosy na zimny odcień jasnego blondu i żeby moje włosy wyglądały naturalnie - nie jak tleniona blondyna :) Poszłam specjalnie do specjalisty - czyli fryzjera. Niestety specjalistą to się nie okazał. Moje włosy zostały rozjaśnione, tzn. odrost, ale wydaje mi się, że nie wystarczająco, gdyż po nałożeniu później farby, żółty odrost pozostał. Co zrobić, aby włosy wyglądały w miarę jednolicie? Wiem, że pozostałości pasemek to uniemożliwiają na razie, ale część włosów z pasemkami ma odcień pożądany. Jednak ostatnio rozjaśniany, pełny odrost jest żółty. Czy należy jeszcze raz rozjaśnić tę część włosów? Jaką farbę najlepiej zastosować aby uzyskać piękny, naturalnie wyglądający, jasny, zimny odcień blondu? :( Bo fryzjerom w moim mieście już nie ufam. Na zdjęciu przedstawiam mój pożądany kolor blond. "

Karol Winiarski Porady udziela Karol Winiarski, fryzjer stylista:

Witaj.

Kolor włosów zależy od zawartego w nich pigmentu oraz stosunku ilościowego postaci mazistej i ziarnistej. Celem rozjaśniania jest zredukowanie w nich ilości pigmentu (naturalnego barwnika) we włosie. Fryzjer, znając te prawidłowości, powinien określić w przybliżeniu efekt jaki uzyska rozjaśnieniem. Włosy koloru żółtego należałoby potraktować farbą o odcieniu popielatym. Dla Ciebie myślę, że najlepsze będą farby rozjaśniające o kolorze cedrowym z niskim stężeniem wody utlenionej tak, aby nie popalić dodatkowo pasemek, a po wyrównaniu koloru można pocieniować je kolorem, aby uzyskać efekt, jak na zdjęciu przez Ciebie wskazanym. Rozjaśnienie jeszcze raz tych samych włosów może skończyć się wypadaniem lub połamaniem ich, a tego przecież nie chcemy. Proponuje nawilżać włosy maskami odżywczymi i za jakiś czas wykonać zabieg rozjaśniania w jakimś renomowanym salonie, chociażby u Pana Kamila Mazura.

Pozdrawiam,
Karol Winiarski

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Jak odchudzać się po 30. i 40.?

Jak uniknąć złej koloryzacji?

Włoski na brzuchu

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

3 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym porad udzielają najlepsi styliści, wizażyści, fryzjerzy i projektanci mody. Znani specjaliści doradzają, jak wydobyć z siebie to, co najbardziej wartościowe i najpiękniejsze.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu