Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradciąża i sprawy kobiece
zwiń szukanie zaawansowane
Krostki w okolicach intymnych
problem do rozwiązania

Krostki w okolicach intymnych

pytanie zadane w dniu: 12.05.2011
problem zgłoszony przez: kaska22

Pieczenie okolic intymnych wiąże się najczęściej z infekcjami bakteryjnymi. Więcej na ten temat opowiada mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog diagnosta.


Treść pytania:

"Witam,

Jakieś pol roku temu w okolicach intymnych pojawiły się czerwone, dość duże krostki, przypominające przerośnięte pryszcze. Były wypełnione białym płynem. W okół pojawiło się zaczerwienienie i bardzo bolały przy dotknięciu, czy zwykłym ocieraniu podczas chodzenia. Po paru dniach zaczęły się zmniejszać aczkolwiek do tej pory nie zniknęły całkowicie. Pozostało coś na miarę krostki, która po prostu jest, ale nie boli. Chce zaznaczyć, że dbam o higienę jak i o tę intymną, a mimo wszystko po 4 miesiącach ponownie wyskoczyło parę krostek i historia się powtórzyła. Jestem aktywna seksualnie, miałam do tej pory jednego, stałego partnera. On się badał ponad pół roku temu i mówi, że wyniki były w normie, on żadnych krostek, czy innych objawów chorób intymnych nie ma. Miesiąc temu takiej dostałam jakiejś infekcji, strasznie mnie bolały korzonki, nie mogłam się ruszyć, wymiotowałam bardzo dużo i miałam przez dość długi czas wysoką gorączkę. Nie wiem sama, czy może mieć to coś wspólnego z tymi krostkami, czy też nie. Jeśli mogą Państwo w jakiś sposób pomóc mi zidentyfikować co to są za krostki i jakie mogą być ich przyczyny, byłabym bardzo wdzięczna."

Mgr inż. Katarzyna Schmidt Porady udziela Mgr inż. Katarzyna Schmidt, biotechnolog, diagnosta:

Witam serdecznie,

Najlepiej, aby Pani skontaktowała się jak najszybciej z ginekologiem. Krostki, pieczenie w okolicach intymnych mogą być związane z infekcją wirusową, m.in. HSV2 lub (rzadziej) bakteryjną. Jeśli zajdzie konieczność, lekarz zaleci odpowiednie badanie w kierunku identyfikacji patogena, który jest odpowiedzialny za nawracające infekcje. Przyczyną większości infekcji wirusowych jest kontakt seksualny. Zakażenie może nastąpić od zainfekowanego partnera, który nie posiada widocznych objawów i może nie wiedzieć, że jest zakażony. Bóle korzonków, objawy grypopodobne, gorączka mogą być właśnie spowodowane przez infekcje wirusowe.

Pozdrawiam,
Katarzyna Schmidt

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Śmiech to zdrowie - potwierdzają naukowcy!

Nierówne biodra u dorosłej kobiety

Wyczerpanie organizmu

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

5 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Okres ciąży i połogu będzie okresem szczęśliwym, jeśli będziesz wiedziała, co dzieje się z Twoim ciałem i jak rozwija się Twoje dziecko. Jeśli masz wątpliwości lub dręczy Cię niepokój, o poradę zapytaj ginekologa lub położną.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu