Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradżycie intymne
zwiń szukanie zaawansowane
Ciasna pochwa
problem do rozwiązania

Ciasna pochwa

pytanie zadane w dniu: 16.05.2011
problem zgłoszony przez: Jagoda, 16 lat

Pochwa z mocnymi, rozciągliwymi mięśniami zdolna jest do wywierania nacisku na penisa niezależnie od tego, jakich jest on rozmiarów. Porady udziela Izabela Żubrys, seksuolog.


Treść pytania:

"Jestem dziewicą i martwię się, czy moja pochwa nie jest za ciasna. Ledwo mieści się w niej jeden palec. Nie ważne jak jestem podniecona i tak pochwa jest wąska. Czy to normalne? Czy pochwa się kiedyś "rozciągnie"? Dodam jeszcze, że byłam jakiś czas temu u ginekologa z powodu zakażenia i nic mi nie powiedział."

Izabela Żubrys Porady udziela Izabela Żubrys, seksuolog:

Witam,

Jeśli ginekolog podczas badania nic nie powiedział to prawdopodobnie z Pani pochwą wszystko w porządku. Jeśli jednak ma Pani wciąż wątpliwości, to najlepiej podczas kolejnej wizyty u lekarza spytać go o wszystko. Pochwa jest bardzo elastyczna i ma zdolności adaptacyjne, podczas stosunku dopasowuje się do wielkości penisa partnera, a podczas porodu rozciąga się tak, że przeciśnie się przez nią cztero-kilogramowy noworodek. Gdy rozpocznie Pani współżycie, to na początku może mieć Pani poczucie, że Pani pochwa jest ciasna – może to powodować dyskomfort, a nawet ból, jednak po pewnym czasie wszystko się unormuje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto poradzić się ginekologa.

Pozdrawiam,
Izabela Żubrys

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

To one są najseksowniejsze dla facetów

Ciągłe pobudzenie seksualne

Seks poza dniami płodnymi a ciąża

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

4 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Udane życie seksualne warunkuje harmonijny rozwój psychosomatyczny, redukuje napięcia, pozwala czerpać satysfakcję w innych dziedzinach życia. Jeśli męczą Cię problemy związane z Twoją seksualnością, doświadczeni seksuolodzy i psycholodzy udzielą Ci porady.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu