Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradzdrowie i wychowanie dziecka
zwiń szukanie zaawansowane
Zielony katar
problem do rozwiązania

Zielony katar

pytanie zadane w dniu: 02.06.2011
problem zgłoszony przez: dadofiga

Sam katar, z reguły nie wymaga leczenia. Jednak w przypadku niemowlaka zawsze należy być czujnym. Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra.


Treść pytania:

"Witam.

Mój 11-miesięczny syn od kilku dni ma gesty, zielony katar. Do tego doszedł suchy, duszący kaszel. Pediatra przepisał Neosinę, Fenspogal i Sinupret, ale jak przeczytałam ulotki tych leków to się przeraziłam. Czy podawać mu te leki i czy takie objawy mogą być groźne?"

Piotr Albrecht Porady udziela Piotr Albrecht, pediatra:

Szanowna Pani,

Zielony, gęsty katar jest normalnym etapem zwykłego kataru i przy dobrym stanie ogólnym dziecka, bez gorączki, może trwać kilka dni i ustąpić samoistnie bez żadnego leczenia. Z tych leków najbezpieczniejszy jest Sinupret i na nim bym poprzestał. W stosunku do swoich dzieci i wnuków - bliźniaków stosuję od lat metodę obserwacji bez żadnego leczenia i z reguły katar kończy się bez żadnych następstw, trwa natomiast u małych dzieci zdecydowanie dłużej niż u dorosłych. Większość dzieci uczęszczających do żłobka, czy przedszkola (lub mających starsze rodzeństwo) w pierwszym roku, dwóch ma katar non-stop, stąd pochodzi także nazwa "smarkacz" i zdecydowana większość z tego, bez leczenia, wyrasta.

Pozdrawiam,
Piotr Albrecht

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Wróżby z dnia narodzin

Oczernianie ojca w oczach dziecka

Problem z nocnikiem

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

9 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To dział, w którym pediatrzy i psycholodzy dziecięcy rozwiązują problemy rodziców i pomagają im uporać się z kolką, alergią i wieloma innymi dolegliwościami dziecięcymi.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu