Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poraddiety i odżywianie
zwiń szukanie zaawansowane
Problem z brzuchem
problem do rozwiązania

Problem z brzuchem

pytanie zadane w dniu: 03.06.2011
problem zgłoszony przez: Rudolph, 15 lat

Niestety, większość kobiet narzeka na swój brzuch - wystaje, jest za duży i za mało umięśniony. Podstawą w jego pielęgnacji jest jednak odpowiednia dieta. Porady udziela mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk z Akademii Zdrowego Żywienia.


Treść pytania:

"Zacznę od tego, że ważę 50 kg i mam 159. To podobno prawidłowa waga, ale rozchodzi się o to, że rano zawsze mam bardziej płaski brzuch a w ciągu całej reszty dnia wypycha się i zdaje mi się, że jest wielki i gruby. Dołuje mnie to bardzo ponieważ nie jadam słodyczy a jak już zjem to bardzo rzadko i mało, jem dużo owoców i warzyw, nie jadam fast foodów, a jeżeli już, to na prawdę okazjonalnie. Nie jadam białego pieczywa, tylko ciemne i chrupkie lub zwykłe wafle ryżowe. Mięsa jadam gotowane, nie jem ziemniaków. Zaczęłam używać otrąb i staram się unikać napoi gazowanych. Jestem dość aktywna, codziennie jeżdżę przynajmniej po godzinie na rowerze i codziennie też robię ćwiczenia na mięśnie brzucha (brzuszki, nożyce: poziome i pionowe). Mam 15 lat, więc ruszam się także na wuefie. Mam tego wszystkiego dosyć, bo robię wszystko staram się bardzo, a ten brzuch na dole mi odstaje, bardzo mi się to nie podoba. Co można zrobić, by był normalny płaski ?"

Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk Porady udziela Akademia Zdrowego Żywienia mgr inż. Małgorzata Gajewczyk, dietetyk:

Witaj,

Z tego co piszesz, odżywiasz się prawidłowo. Być może wspomniane, nawet niewielkie ilości napojów gazowanych powodują wzdęcia brzucha, staraj się nie pić nawet wody gazowanej! Poza tym, przede wszystkim ćwiczenia mogą wzmocnić mięśnie, ale pamiętaj, że umięśniony brzuch też nie jest płaski, tylko lekko wypukły - od mięśni!

Powodzenia!
Małgorzata Gajewczyk
www.akademiazz.pl

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Pora jedzenia ma znaczenie

Dlaczego tyję?

Problem z odżywianiem

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

2 osoby uważają, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

To, ile ważysz, ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na stan Twojego zdrowia fizycznego. Jeśli masz problemy z utrzymaniem wagi, cierpisz z powodu nadwagi lub otyłości, zapytaj o radę doświadczonych dietetyków.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu