Kobiecy poradnik
Nasze tematy Obrączka odbiera wolność? Kobiecy poradnik katalog poradpsychika i emocje
zwiń szukanie zaawansowane
Dlaczego mój mąż stara się o względy innej?
problem do rozwiązania

Dlaczego mój mąż stara się o względy innej?

pytanie zadane w dniu: 08.06.2011
problem zgłoszony przez: Mycha82, 29 lat

Bycie związku nie jest równoznaczne z brakiem kontaktu z innymi osobami. Każdy człowiek ma prawo do odrobiny indywidualności. Pytanie tylko - gdzie owa się kończy?


Treść pytania:

"Jesteśmy małżeństwem 3 lata i co jakiś czas zauważam, że jeśli on zobaczy jakąś dziewczynę, która mu się podoba to stara się zwrócić jej uwagę, a jak ją ciut zna to ją zagaduje typu słodkie gadki, żeby ją poznać! Czy to normalne? Bo czuję się upokorzona jak widzę takie jego zachowanie i jakbym była zdradzana na żywca. Serce po prostu mi pęka. A on twierdzi, że przesadzam i drze się na mnie, że co on nie może pogadać nawet z inną? Że jestem zbyt zazdrosna."

Barbara Ronowicz Porady udziela Barbara Ronowicz, psycholog:

Witam serdecznie,

Jak rozumiem trudno jest się Pani spokojnie przyglądać kiedy Pani mąż flirtuje z innymi. Nie odpowiem Pani na pytanie, dlaczego Pani mąż to robi, ponieważ go nie znam i nie znam jego motywów działania. Nie odpowiem Pani też czy to jest normalne, ponieważ punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z perspektywy Pani męża normalne może być zainteresowanie ładnymi kobietami, a być może z Pani punktu widzenia mąż powinien okazywać zainteresowanie jedynie żonie. Co do samej zazdrości, to jej odrobina jest w związku nawet wskazana. Czasami jednak zazdrość jest tak silna, że powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu relacji. Mogę Pani jedynie doradzić, żeby jasno mówiła Pani mężowi o własnych odczuciach i o tym co się z Panią dzieje, kiedy on ewidentnie flirtuje przy Pani z inną dziewczyną. Zaznaczam jednak, żeby mówić głównie o własnych odczuciach, nie atakując jednocześnie męża. Do własnych uczuć ma Pani bowiem prawo, niezależnie od tego jak wygląda sytuacja z obiektywnego punktu widzenia.

Pozdrawiam,
Barbara Ronowicz

Masz problem i nie możesz go rozwiązać?

zadaj pytanie specjaliście

Przeczytaj również:

Czy Twój facet to wampir emocjonalny?

Mowa ciała

Nie wiem kim jestem, dokąd idę, gdzie jestem...

źródło porady: Kobiecyporadnik.pl


tak czy uważasz, że to dobra porada?

15 osób uważa, że to dobra porada

Zamieszczane w Serwisie przez Użytkowników i ekspertów porady mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić porady udzielanej przez odpowiedniego lekarza w wyniku bezpośredniego badania. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść tych porad oraz za jakiekolwiek szkody Użytkownika powstałe na skutek lub w związku z zastosowaniem się przez Użytkownika do treści porady.

wybierz kategorię

Depresja, lęki, nerwica to zaburzenia, z którymi boryka się wiele kobiet. Nie jesteś skazana tylko na siebie. Poszukaj osób, które czują podobnie. Wsparcia udzielą wam kompetentni i doświadczeni psychoterapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

Logowanie

Nie masz jeszcze Profilu? Załóż go

Zapomniałeś hasła?


regulamin serwisu